Gabriel (ODS): Další nesmyslný plán z dílny ČSSD

07.09.2013 9:20 | Zprávy

Tak se objevila další novinka z programu ČSSD. Dnešní nezaměstnaní zájemcům uklidí, vyperou, posekají. Dočkali jsme se dalšího nesmyslného pokusu, jak k volebním urnám dostat co nejvíce občanů naší země. Další laciný trik, který v sobě ale skrývá další finanční náklady. Ty zaplatíme my všichni, my daňoví poplatníci.

Gabriel (ODS): Další nesmyslný plán z dílny ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad práce

Nechci polemizovat nad problematikou nezaměstnanosti v ČR. Mnoho z dnes nezaměstnaných práci opravdu hledá a chce ji najít, další část má problém se skutečností, že v jejich oborech je jednoduše problém zaměstnanosti opravdu velký a poptávka skoro nulová. Vážím si každého, kdo s takovouto situací chce něco dělat, snaží se a má zájem práci najít. Na druhou stranu je třeba poctivě a férově uvést, že část nezaměstnaných práci prostě nehledá, protože představa, že budou pravidelně ráno vstávat a půjdou do práce, se jim pranic nezamlouvá.

Je jistě mnoho konceptů, jak nezaměstnanost řešit a je i pravdou, že přijít s takovýmto návrhem řešení následně poté, co skupina dnes již minulých zákonodárců ze strany ČSSD napadla u Ústavního soudu povinnost veřejně prospěšných prací, který minulá vláda zavedla, je toto řešení úsměvné. I když je třeba přiznat, možná dobře vypadá na první pohled, ale tak jako většina návrhů z dílny sociální demokracie v sobě skrývá vznik dalšího úřadu, další úředníky, další náklady veřejných rozpočtů, které se plní ze zvýšení daní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: ODS

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Láska: Umožnit obchod s pohledávkami na výživném? To ne

18:05 Senátor Láska: Umožnit obchod s pohledávkami na výživném? To ne

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výživnému.