Hejtman Franc: Testy, které prověří novou technologii zdravotnických záchranářů, začnou už zítra

30. 6. 2015 18:28

Práce na vybavení nového Krajského zdravotnického operačního střediska v hradecké ulici Na Bláhovce jsou v plném proudu. V ostrém provozu má začít fungovat již začátkem nového školního roku. Vše ale bude záviset na úspěšnosti integračních testů, které odstartují zítra. V jejich průběhu bude otestována funkčnost všech dílčích technologií i jejich spojení do funkčního celku. Na podzim pak bude nové středisko začleněno do národního informačního systému IZS.

Hejtman Franc: Testy, které prověří novou technologii zdravotnických záchranářů, začnou už zítra
Foto: tan
Popisek: Královéhradecký hejtman Lubomír Franc

Hodnota projektu se blíží částce 40 milionů a většinu nákladů pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Nové středisko v Plačicích nahradí dosluhující velín záchranářů, který již nevyhovuje po stránce stavební ani softwarové.

„Investice urychlí zpracování tísňových volání, zefektivní řízení posádek v terénu, usnadní jejich navigaci a zlepší komunikaci mezi posádkami a operačním střediskem i mezi jednotlivými složkami Integrovaného záchranného systému. To všechno povede k urychlení a zkvalitnění neodkladné přednemocniční péče,“ uvedl již dříve hejtman Lubomír Franc, který je odpovědný za oblast krizového řízení.

Nyní se již dokončují instalace nových technologií

Zprovoznění nového „nervového centra“ krajské záchranky ale klade velké nároky na personál. „Školení našich pracovníků na nový způsob elektronického zadávání dat i práce s elektronickou kartou pacienta je v plném proudu. Příprava je náročná především pro operátory, kteří musí novou technologii zvládnout před spuštěním ostrého provozu na konci prázdnin,“ potvrdil tiskový mluvčí ZZS Ivo Novák s tím, že nyní se již dokončují instalace nových technologií jak v novém středisku, tak i v jednotlivých sanitních vozech.

Rada Královéhradeckého kraje schválila další uvolnění finančních prostředků. Více než 1,7 milionu korun je určených na úhradu síťové tiskárny, virtuálního desktopu pro operační řízení, rackových skříní a dalšího vybavení. Již dříve bylo vyčleněno přes 4,2 milionu. Zbývá tak uhradit téměř 33 milionu korun. Celý projekt bude ukončen do listopadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Dienstbier: Došlo by k dílčím nesnázím

22:27 Senátor Dienstbier: Došlo by k dílčím nesnázím

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 15. října 2019 k návrhu zákona, kterým se mění některé zák…