Hejtman Hašek: Jižní Moravu sužují vedra. Hejtman vyhlásil dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požáru

03.07.2015 15:26 | Zprávy
autor: PV

Zákaz rozdělávat nebo udržovat oheň, zákaz kouření, odhazování hořících nebo doutnajících předmětů a zákaz používání zábavné pyrotechniky a jiných obdobných výrobků. A to v lesních porostech a jejich bezprostředním okolí, na suché trávě či na plochách zemědělských kultur.

Hejtman Hašek: Jižní Moravu sužují vedra. Hejtman vyhlásil dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požáru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek podepsal v pátek 3. července 2015 na návrh krajského ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky Jiřího Pelikána Rozhodnutí o vyhlášení doby zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. A to v období od pátku 3. července do odvolání.

„Dnes jsem přijal v souvislosti se současnou meteorologickou situací s nedostatkem dešťových srážek a zvýšenými teplotami na celém území Jihomoravského kraje návrh jihomoravského krajského ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky. Odpoledne jsem rozhodnutí o době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru podepsal a účinnosti nabývá od 18 hodin pátečního dne,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek s tím, že za porušení hrozí sankce podle přestupkového zákona.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

PhDr. Petr Sokol, Ph.D. byl položen dotaz

Visegrádská čtyřka

Dobrý den, pane Sokole, co si myslíte o V4? Má vůbec ještě nějaký význam?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Transparentnost by byla lepší odpovědí než vyhrožování soudy

8:02 Vondráček (Svobodní): Transparentnost by byla lepší odpovědí než vyhrožování soudy

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k roztržce s nadací Rosy Luxemburgové.