Jarošová (SPD): To je ta vaše deklarovaná dobrovolnost? To je neskutečný nátlak

11.03.2021 20:09

Projev na 87. schůzi Poslanecké sněmovny 11. března 2021 – interpelace premiéra Babiše k dobrovolnosti očkování

Jarošová (SPD): To je ta vaše deklarovaná dobrovolnost? To je neskutečný nátlak
Foto: SPD
Popisek: Monika Jarošová, poslankyně za hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), členka zemědělského výboru a místopředsedkyně petičního výboru PS PČR
reklama

Vážený pane premiére, jak je to s těmi očkovacími pasy? Ministr zahraničí Petříček avizoval, že použití očkovacího pasu by mohlo být u nás v květnu jako řešení pro letní cestování a kromě očkování by měl průkaz obsahovat i potvrzení o testech. Prý by tak vznikl nástroj, který usnadní cestování v rámci Evropské unie a to i za příbuznými nebo na pracovní jednání.

Anketa

Věříte léku ivermektin?

66%
7%
hlasovalo: 15053 lidí

Dochází vám, že to rozdělí společnost na očkované a na ty občany druhé kategorie, co nebudou moci bez očkování nikdy vycestovat? Takže půlka České republiky třeba bude potrestána zákazem dovolených nebo pracovních jednání? To je diskriminace neočkovaných, pane premiére. A co zajímavého nás čeká dál? Tím to přece nekončí. Nebo ano? Co zákaz kultury, nebo zákaz sportování pro neočkované? Je toho spousta, čím je můžete ještě potrestat.

To je ta vaše deklarovaná dobrovolnost? To je neskutečný nátlak, to je prasárna, když nám vláda tvrdí, že je očkování dobrovolné. Není, nevěřte tomu. A my všichni přihlížíme, jak se nám tady pod taktovkou vlády a Evropské unie ukracují naše práva a svobody. Důrazně vás žádám, pane premiére, zajistěte, aby očkování bylo dobrovolné a netvrďte, že je, když to není pravda.

K čemu vlastně očkování je, když stoprocentně nechrání? Už prosakuji informace od odborníků - jmenuji molekulárního biologa prof. Omara Šerého - že covidem se může nakazit jak očkovaný člověk, tak i ten, který si nemocí už prošel. Nehledě na to, že Covid stále mutuje, vakcína nezabere na některé mutace a pojede se stále dokola, dokud si nenamastí kapsy k prasknutí výrobci vakcín a respirátorů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelení: Konec uhlí v Opatovicích? Kdepak, radši nekonečné výjimky

5:37 Zelení: Konec uhlí v Opatovicích? Kdepak, radši nekonečné výjimky

Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje v pondělí odmítlo přijmout usnesení, které navrhoval náš star…