Kandidát na senátora Kudláček (ODA): Dluhonice D1

02.08.2020 20:14

V Přerově v Dluhonicích bylo svoláno veřejné jednání k dostavbě osmikilometrového úseku dálnice D1. Občané už odevzdaně mlčeli a mě bylo z toho všeho trochu smutno.

Kandidát na senátora Kudláček (ODA): Dluhonice D1
Foto: Archiv starosty
Popisek: Jiří Kudláček, starosta města Hranice
reklama

Asi před 25 lety někdo nakreslil na mapu tlustou čáru. Osu budoucí dálnice. Nepromyšleně tak poškodil okrajovou obytnou část Přerova ikdyž řešení byla i jiná. Pak nastoupila byrokratická mašinérie a bez ohledu na připomínky občanů byl změněn územní plán a vydáno územní rozhodnutí stavby. V roce 2018 přijel na místo sám premiér Babiš.

Přerov

Projekt je sice špatný, už se ale nedá nic dělat, poskytnu vám kompenzace a mlčte. Dluhonice skutečně obdržely asi 140 milionů korun. V této chvíli se už tiše brání pouze Ti, kterým se bude odebírat majetek i domov. Za chybu špatného projektanta stát zaplatil a má pocit, že také splnil svoji povinnost.

Přerov

Přerov potřebuje jednoznačně obchvat a tedy dokončit tento úsek dálnice, dopravci se těší a občané okresu se do Brna dostanou také rychleji. Tato arogance má však háček. Na soud dorazilo asi 5 žalob, které zřejmě zastaví proces vydání stavebního povolení. Pokud se tak stane, propadne platnost vlivu na životní prostředí ( EIA ) a dostavba dálnice se zastaví na řadu let.

Přerov

Špatná rozhodnutí každého vždy dohoní a já se domnívám, že nyní to dohonilo arogantní stát. Potrestáni však budeme my všichni a z toho jsem byl právě smutný.

Přerov

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krása (Trikolóra): Odsun Němců a dnešek

21:33 Krása (Trikolóra): Odsun Němců a dnešek

Odsun Němců z našeho pohraničí po roce 1945 je částí veřejnosti vnímán jako neoprávněný akt, což pov…