Kindl (ANO): Přestaňme už strašit a začněme něco dělat pro naši zemi

16.11.2013 9:45 | Zprávy
autor: ANO

Jsem již v dosti pokročilém věku (77 let) a prožil jsem v naší zemi od roku 1936 všechna zásadní období, která historie naší zemi přisoudila, včetně těch krátkodobých etap euforie a nadšení, které vždy nastaly po nejrůznějších údobích temna a beznaděje – ať již v roce 1945, 1968, tak i v roce 1989 a naposledy teď, po posledních parlamentních volbách v roce 2013.

Kindl (ANO): Přestaňme už strašit a začněme něco dělat pro naši zemi
Foto: red
Popisek: Politické hnutí ANO

Vždy jsme předpokládali a věřili, že to špatné je za námi a že nastává doba obrody, kdy poctivost a čest zvítězí nad lumpárnou a nenávistí. Ale bohužel vždy po počátečním nadšení a víře v lepší budoucnost pod touto vnější skořápkou, kdy převážná většina občanů jásá a věří, tak určité zájmové skupiny obsadí klíčová místa v novém vedení a zde nejrůznějším způsobem začnou narušovat postupně všechny snahy nás, obyčejných občanů – idealistů o změnu k lepšímu. A při tom vždy je každá záminka z jejich strany dobrá, aby opět dosáhli svých úzkých zájmových cílů.

Teď po posledních volbách, kdy se podařilo doslova napráskat předchozím „vládcům“ a začala vznikat konstruktivní nálada u většiny občanů k realizaci změny, se opět tito zdiskreditovaní a od koryt vyhození rádobypolitici snaží nám toto vítězství zase zkazit. Zde se k rozkolu možných spojenců při výstavbě koaliční vlády kromě jiného opět sáhlo po osvědčeném, i když již značně vyčpělém prostředku – tj. osočováním ze spolupráce s StB těch, kdož vystupují z řady a snaží se o návrat k demokratizaci naší země. Těch pokusů zde již byla celá řada, kterými se postupně zaměstnávaly naše soudy tak, že místo toho, aby se věnovaly jiným, daleko důležitějším problémům naší společnosti, ztrácely doslova čas s těmito kauzami. Přestože se každým rokem stále snižuje aktuálnost této problematiky, neustále a zvláště pak v politickém boji je opět tento prostředek používán (viz poslední před i povolební aktivity zástupců ODS a TOP 09, případně dalších stran). Bylo by nanejvýš vhodné se tedy zaměřit na relevantnost tohoto osočení – tj. jakou váhu a věrohodnost mají předkládané důkazy k těmto obviněním. Kdo chce, tak si vzpomene, že jedna z věcí, která se totálně nepovedla v roce 1989, bylo zajištění příslušných archivů před vniknutím nežádoucích osob a jejich nakládání s uloženými dokumenty. Další věc je pak i hodnota prováděných záznamů pracovníky StB v průběhu komunistického vládnutí v naší zemi, kde zřejmě často se prováděly těmito nepravdivé záznamy pro zabezpečení alibizmu těchto pracovníků StB vůči jejich nadřízeným.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

PhDr. Petr Sokol, Ph.D. byl položen dotaz

Visegrádská čtyřka

Dobrý den, pane Sokole, co si myslíte o V4? Má vůbec ještě nějaký význam?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Ludková: Možná je čas začít o těchto věcech otevřeně mluvit

10:04 Senátorka Ludková: Možná je čas začít o těchto věcech otevřeně mluvit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k puštění pregresivistické politiky do veřejného pros…