Kobza (SPD): Kindervolby v Kocourkově

27.05.2021 16:30 | Zprávy

Kauza nezvladatelných erotických puzení ex-poslance Dominika Feriho by mohla být na první pohled celkem k smíchu. Charismatický exotický mladík různými způsoby získává to, co od žen chce, a ono se to provalí. I poslanec je jen člověk.

Kobza (SPD): Kindervolby v Kocourkově
Foto: SPD
Popisek: Jiří Kobza, poslanec za politické hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Je členem zahraničního výboru a místopředsedou výboru pro životní prostředí

I když, pravda, je to ústavní činitel a neměl by si tedy při dobývání srdcí a jiných orgánů žen a dívek počínat (řečeno s Vladislavem Vančurou) „jako lancknechti, když dobyli město“.

Jenže on pod tím zdánlivě úsměvným povrchem dlí jeden mnohem temnější příběh, a ten se jmenuje „konec demokracie v Čechách“. Feriho úspěch v předchozích volbách byl dán jeho soustavnou aktivitou na sociálních sítích. Získal velké řady příznivců a sympatizantů, z velké části „-teens“, jen skrze svou atypickou vizáž a prázdné slibující věty typu „budu ve všem při vás, budu vám všechno říkat, budu transparentní, budete vědět o každém mém kroku“. To byla mantra jeho účtů na síti. A teď ho ze Sněmovní ulice a z kandidátky vyhání právě historka, kterou nikomu neříkal, naopak popíral a stále popírá. A jeho stoupenci (Pekarová, Jurečka, Kalousek, Ženíšek atd.) mu ještě tleskají, jaký je pašák, že abdikoval, a jak „vrátil do Čech politickou kulturu“ To si můžete hlavu ukroutit. Tady někdo dlouhodobě překračuje přinejmenším etické, ne-li trestní hranice, a ejhle, ještě dostane korunu za „navrácení politické kultury“.

Podstatou tohoto poučného příběhu je fakt, že naše demokracie je nemocná. Vzpomeňme, jak jsme po roce 1989 omlouvali ty nájezdy různých zpěváčků, herců a jiných známých tváří, avšak s nulovými politickými schopnostmi, do politických funkcí tím, že „naše demokracie je ještě příliš mladá a nezkušená a teď hlavně potřebujeme ty osobnosti“. Pamatuji si, jak zpěvák Sváťa Karásek (dej mu jeho pánbůh lehké spočinutí) byl kdysi kamsi nominován, a když se ho novináři ptali, co do té funkce chce vnést, odpověděl, že kandiduje „jako ta osobnost“. Od těch dob uplynulo několik dekád. „Ty osobnosti“ se většinou z politiky odporoučely (na rozdíl od Olgy Sommerové, která se do ní aspoň na chvilku podívá jako náhradnice za Feriho), a místo nich nastoupili zlatokopové. Lid si začal čím dál častěji šuškat, že do politiky jde jen ten, kdo nic jiného neumí. A mnohdy (jistě ne vždy) to byla pravda. Opět vzpomeňme, kolik lidí se de facto narodilo ve vrcholné politice – Stanislav Gross, Bohuslav Sobotka, Jan Hamáček, Kateřina Konečná, Marek Benda a další. Z velké části lidé, kteří před vstupem do politiky neměli žádnou nebo jen minimální zkušenost z praktického života. Což mimochodem znamená, že mu byli vzdáleni natolik, že – jak se říkalo za komunistů – ani nevědí, kolik stojí máslo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Nepřepisujme dějiny 80 let po válce

20:03 Vondráček (Svobodní): Nepřepisujme dějiny 80 let po válce

Právě si připomínáme 80 let od ukončení nejstrašnějšího konfliktu našich dějin. Ještě nedávno bych t…