Kolářík (Piráti): Premiér nedokázal objasnit, proč materiál o zpoplatnění silnic ještě nebyl projednán

01.06.2019 12:18

Premiér Andrej Babiš nemá ve zvyku chodit do Sněmovny v době interpelací, kdy musí odpovídat na dotazy poslanců. Tímto způsobem se už několikrát vyhnul kritice za postoj vlády ke zpoplatnění silnice I/20, která vede Plzeňským a Jihočeským krajem.

Kolářík (Piráti): Premiér nedokázal objasnit, proč materiál o zpoplatnění silnic ještě nebyl projednán
Foto: Piráti
Popisek: Lukáš Kolářík

Piráti již dlouhodobě upozorňují na to, že se kvůli zpoplatnění přesune doprava na silnici I/22, v jejíž těsné blízkosti žije čtyřicet tisíc občanů.

„Premiérovi jsem předal podepsané prohlášení zástupců jihočeských a plzeňských obcí, které jednoznačně odmítá plánované změny,” uvádí pirátský poslanec Lukáš Kolářík a dále říká: „Dále jsem se ptal, na základě čeho se Ministerstvo dopravy rozhodlo zpoplatnit právě silnici první třídy I/20. Odpověď jsem ale nedostal.”

Andrej Babiš nadále vysvětloval, že zpoplatnění 900 kilometrů silnic byla kompromisní varianta vyjednaná při soutěžení nového tendru na mýto. O způsobu výběru konkrétních tras však nepadlo ani slovo. Stejně tak nedokázal objasnit, proč byl materiál o zpoplatnění již dvakrát zařazen na program jednání vlády, ale neprojednán.

„Situaci budeme nadále řešit s ministrem dopravy. Navrhujeme, ať se pro kamionovou dopravu zpoplatní buďto obě silnice, nebo žádná. Měli by o tom rozhodnout zástupci obou krajů na základě memoranda uzavřeného s vládou. Jedná se o problém s tak závažnými důsledky,že by na to měl premiér dohlédnout osobně,” uzavírá Kolářík.

Celou interpelaci si můžete přehrát ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udženija (ODS): Stát má být malý a efektivní. My ho máme rozežraný a byrokratický

20:32 Udženija (ODS): Stát má být malý a efektivní. My ho máme rozežraný a byrokratický

Komentář na facebookovém profilu stran daní, EET a živností