Konečná (KSČM): Na Prague Pride bez předsudků nejen proti homosexuálům

15.08.2014 10:58

O víkendu vrcholí festival Prague Pride. Počtvrté se v Praze scházejí nejen homosexuálové, ale také lidé, jimž na srdci leží lidská práva. Ačkoliv se festival zřejmě stále více stává komerční záležitostí, dobrým kšeftem i pro firmy, kterým jsou mimo byznys lidská práva celkem ukradena, opět se neubráním vzpomínkám. Vzpomínkám na někdejší sněmovní zápasení o registrované partnerství.

Konečná (KSČM): Na Prague Pride bez předsudků nejen proti homosexuálům
Foto: KSČM
Popisek: Kateřina Konečná, KSČM

Potýkali jsme se s aktivním odporem konzervativnějších poslanců, a to především z pravé části politického spektra. Od lidovců mě to samozřejmě nepřekvapovalo. Zákon ale nakonec prošel. Od počátku roku 2006 jsou čeští homosexuálové blíž tomu, aby se mohli cítit plnohodnotnou součástí společnosti. S většinou kolegů z KSČM jsme to považovali za velký úspěch v boji s předsudky. Do letošního srpna tuto možnost využilo 1 812 dvojic gayů a leseb.

Letos ale mnohé z nás, kteří jsme se na protlačení registrovaného partnerství v Poslanecké sněmovně podíleli, překvapil malý pohlavek od pořadatelů Prague Pride. Ti údajně vyzvali politiky, vyjma například KSČM, k podpoře. Třeba to je ale jen dezinterpretace jejich vystoupení a tato část aktivních homosexuálů se nerozhodla vymazat část své novodobé historie.

Třeba neignorují poslance KSČM, kteří před lety znovu a znovu registrované partnerství spolunavrhovali a prosazovali. Na tom nakonec nezáleží. Lidská práva nevisí na dobré paměti pořadatelů Prague Pride. I dnešní pochod by měl být ve znamení boje proti předsudkům. Proti předsudkům vůči menšinám, ale i těm, kteří za jejich práva bojují.
 
Ing. Kateřina Konečná, poslankyně Evropského parlamentu za KSČM

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: KSČM

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolaja (Piráti): Svobodná média = zdravá demokracie

22:12 Kolaja (Piráti): Svobodná média = zdravá demokracie

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k médiím.