Koros (KSČM): Polokomunistická vláda? Asi chyba v počtech...

22.07.2018 11:37

Především ze stran - ODS a TOP 09, jsem slyšel vyjádření, že vláda Andreje Babiše, která získala důvěru je polokomunistická vláda. Hlavně že ministr zdravotnictví - Adam Vojtěch byl členem ODS...

Koros (KSČM): Polokomunistická vláda? Asi chyba v počtech...
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo
reklama

První bychom si měli říci kdo tvoří vládu. Je to předseda vlády, místopředsedové a ministři. Vládu tvoří koalice hnutí ANO a ČSSD. Komunistická strana Čech a Moravy pouze umožnila, aby vláda mohla vzniknout. Tím po dlouhé době konečně došlo k politické stabilizaci České republiky. ODS měla možnost jít do vlády a převzít zodpovědnost nad situací, která vznikla po volbách v minulém roce. Jak to tedy může být polokomunistická vláda, když ve vládě nění jediný komunistický politik? Předseda ODS - Petr Fiala avizoval několikrát, že vláda je polokomunistická. Člověk, který vystudoval politologii a má profesuru, by měl titul asi spíše vrátit, když dokáže tvrdit něco takového, kvůli politickým hlasům.

KSČM podporovala vládu za 7 levicových požadavků, kterou musela vláda zapsat do vládního programu. Byly to podmínky, které nebyly nijak revoluční a byly ústupkové, aby vůbec nějaká vláda vzniknout mohla. Máte někdo pocit, že někdo v Poslanecké sněmovně je nedemokraticky zvolen? Každá strana má podle ústavy právo, podílet se na řízení věcích veřejných. Nerespektujete vládu či komunisty, je to vaše věc a osobní rozhodnutí.... Ale respektuje, alespoň ústavu.

Převzato z profilu.

Jan Koros

  • KSČM
  • Člen KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Grolich: Naše složky velice dobře spolupracují a dokážou si pomáhat

19:38 Hejtman Grolich: Naše složky velice dobře spolupracují a dokážou si pomáhat

Nakažených skokově přibývalo, telefonní linky hygieniků už nestačily. V takzvané druhé vlně, nejkrit…