Korytář (Změna): Vyjádření k obvinění generálního ředitele KNL z korupce

03.07.2015 14:28

Změna pro Liberec i nadále vnímá působení Luďka Nečesaného na místě generálního ředitele KNL jako přínosné pro krajskou nemocnici a oceňuje jeho dosavadní výsledky. Zároveň ale bereme obvinění policie z korupce vážně a očekáváme, že v případě, že státní zástupce nepřijme stížnost proti zahájení trestního stíhání, bude pan Nečesaný připraven odstoupit z funkce generálního ředitele KNL.

Korytář (Změna): Vyjádření k obvinění generálního ředitele KNL z korupce
Foto: Změna pro Liberec
Popisek: Jan Korytář

Současný ředitel KNL Luděk Nečesaný vyhrál férové výběrové řízení, kde měla ve výběrové komisi Změna jednoho zástupce z devíti. Výsledky hospodaření KNL i úspěšná fúze s Panochovou nemocnicí Turnov potvrdily, že šlo o dobré rozhodnutí a Nečesaný se jako manažer KNL osvědčil.

Aktuální obvinění Policie ČR vnímáme jako závažné a nechceme ho stejně jako v případě hejtmana Půty nebo někdejšího poslance ČSSD Duška zpochybňovat.

Jan Korytář k tomu říká: „S ohledem na bezproblémové fungování KNL nyní počkáme na vyjádření státního zástupce ve věci stížnosti pana Nečesaného na zahájení stíhání a na předložení dokladů z jeho strany, které by měly vyvrátit podezření, že přes firmu Sarmed získával provize za obchody některých firem s KNL. Pokud by ale státní zástupce odvolání Luďka Nečesaného proti zahájení stíhání neuznal, považujeme za korektní, aby pan Nečesaný odstoupil z funkce generálního ředitele KNL. Na tuto variantu je třeba se připravit již nyní.“

KNL čeká zásadní investice do jejího dalšího rozvoje

Celou záležitost je z našeho pohledu potřeba vyjasnit nejpozději do začátku září a to i s ohledem na to, že KNL čeká zásadní investice do jejího dalšího rozvoje spojená se zakázkou za více než 1 mld. Kč. Do rozhodnutí soudu je uplatnění Luďka Nečesaného v rámci KNL na jiné pozici než generálního ředitele pro nás přijatelné.

Předseda dozorčí rady KNL v letech 2013-2014 Josef Šedlbauer doplňuje: „Při opětovném nástupu MUDr. Nečesaného do KNL v roce 2013 jsme diskutovali i o jeho poradenské činnosti pro firmy, dodávající zdravotnický materiál a techniku. Překvapilo mě, že tyto aktivity probíhaly po celou dobu jeho předchozího působení v KNL a tehdejší dozorčí rady nemocnice se tím vůbec nezabývaly. Dohodli jsme se, že dr. Nečesaný poradenskou činnost vzhledem ke střetu zájmů před nástupem do funkce generálního ředitele ukončí a on tuto dohodu respektoval. Aktuální obvinění se týká období, kdy dozorčí radu KNL ovládali zástupci ČSSD a ODS.“

Vzhledem k tomu, že v současné době není komu vedení KNL fyzicky předat a vznesená obvinění nemají souvislost se současným působením Luďka Nečesaného v nemocnici, je časový prostor pro hledání takového řešení, které nepoškodí KNL. Odpovědnost nese především dozorčí rada KNL, jejíž aktivní role bude v příštích týdnech a měsících nezastupitelná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondráček (ANO): Založení Československa by se neobešlo bez našich legionářů

17:04 Vondráček (ANO): Založení Československa by se neobešlo bez našich legionářů

Komentář na facebookovém profilu k Československým legiím