Poprvé v tomto roce se sešli předsedové a místopředsedové Poslanecké sněmovny a Senátu. Hlavním tématem byly možné ústavní změny, mezi nimi především zákon o referendu nebo rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu.
V Senátu ve stávajícím složení není společná vůle přijmout ústavní zákon o obecném referendu. „Je zjevné, že v Senátu nenajdeme ústavní většinu, zákon o referendu v Senátu naprosto jistě neprojde. Nechceme referendum z principu, vždyť zářným příkladem je odstrašující případ brexitu,“ poukázal na jeden z argumentů předseda Senátu Jaroslav Kubera. Podle něj je v horní komoře spíše průchozí ústavní novela o rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu, který by mohl dohlížet na hospodaření obcí. Avšak senátoři, kteří jsou zhusta také aktivní v komunální politice, požadují nejprve odstranění ostatních kontrol obecních rozpočtů, které jsou často duplicitní.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Jak se postavíte k výsledku voleb?
Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...
Další články z rubriky

16:14 Ministr Ženíšek: Kandiduju, aby nám po volbách nediktovala Moskva
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k volbám do Poslanecké sněmovny.
- 14:12 Zálom (Svobodní): Niedermayer je prostě darebák
- 12:17 Nerudová (STAN): Místo štěkání volím raději práci
- 10:17 Langšádlová (TOP 09): Rusko zůstává největší hrozbou pro evropskou bezpečnost
- 8:14 Kubásek: Skutečné náklady ETS 2, které ministerstvo bagatelizuje
- 6:16 Kavij (KSČM): Ministerstvo obrany má díky zbrojařskému lobbingu NATO žně