Laudát (TOP 09): Kdoví, jestli Jie ještě žije

15.05.2019 13:27

Komentář na facebookovém profilu k Zemanovu lobbování za české firmy.

Laudát (TOP 09): Kdoví, jestli Jie ještě žije
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Zeman: "jsem lobbista za české podniky". Laudát: "houby s octem": nevím, jak jinde v českých krajích, ale u nás na Vysočině bylo synonymem ke slovu kulový také heslo houby s octem (říkalo se s voctem), potom občas i slova, která nechci na síti psát. To je moje reakce na Zemanovu sebechválu při návštěvě Maďarska. Být podnikateli, tak si dám velký pozor na Zemanova moudra a doporučení s ekonomickými dopady. Pominu všeobecně známé karamboly s PPP výstavbou dálnice D47, "privatizaci" (spíš výprodej) strategických českých firem apod.

Ale pokud se týká zahraničí - jako by ještě nestačil bankrot slibovaných čínských investic, několik zahučených českých investic garantovaných státem v Rusku (apropó - slyšel někdo, jestli zabrala přímluva Zemana u Putina, aby nám je zaplatili? Nikde se o tom už nepsalo). No a teď nahání české podnikatele, aby se podíleli na výstavbě jaderné elektrárny Rosatomem v Maďarsku. Poslední informace v médiích před měsíci hovořily o tom, že se realizace protahuje, že Maďaři už platí a nic. Největším počinem posledních Zemanových ekonomických misí je tedy zjištění, či spíš ujištění, že jeho čínský poradce JIE JEŠTĚ ŽIJE. Tak alespoň nějaký nehmatatelný výsledek. Nehmatatelný, protože šlo o nehmotné tvrzení čínské strany. Fyzicky osobu Jie neukázali. Tak kdoví, jestli Jie ještě žije.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT k mezinárodní spolupráci se stejně zaměřenými stranami

22:44 DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT k mezinárodní spolupráci se stejně zaměřenými stranami

Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT zahájila jednání o mezinárodní spolupráci s holandsko…