Nacher (ANO): Demagogie, srovnávat covidový rok s necovidovým

29.11.2023 23:02

Projev na 82. schůzi Poslanecké sněmovny 29. listopadu 2023 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2024.

Nacher (ANO): Demagogie, srovnávat covidový rok s necovidovým
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Patrik Nacher

Děkuji, pane místopředsedo. Já budu reagovat, já tam mám pak soupis více reakcí na pana premiéra, ale teď si dovolím dvě reakce. Jednu na pana ministra a jednu na pana premiéra. Pan ministr teď tady říkal, jak kraje, obce hospodaří s přebytkem, státní rozpočet má deficit. No jo, ale tohle bylo i v předchozích letech. A byli jste to vy jako opozice, kteří jste vždycky říkali, že těm krajům a obcím dáváme málo. Jestli budete říkat, že ne za mnou, já to slyším, tak já si teď půjdu do auta pro tabulku vašich pozměňovacích návrhů v době covidu, kde vy jste u těch kompenzací vždycky navrhovali, aby byly delší, vyšší, pro vícero osob a firem, včetně kompenzací pro kraje, pro obce. S tím argumentem, že kraje a obce nemají kompenzovat práci a činnost státu. V momentě, kdy najednou vládnete, tak argumentujete, že ty obce a kraje mají přebytky a že si to nezaslouží. Já bych tohleto řekl, no, ale tady dáváte, srovnáváte to, takže v momentě, buďte v tomhle konzistentní. Pokud vám to nevadilo před tím, že mají přebytky a státní rozpočet deficit, tak vám to nemůže vadit ani teď. Nemůže vám to vadit jenom proto, že jste si změnili pozici z opozice na koalici.

A to samé považuju za demagogii dneška, minimálně, když pan premiér tady srovnával schodek rozpočtu covidového 5,8 HDP s tím navrženým rozpočtovým schodkem 2,2 na příští rok. Srovnávat covidový rozpočet, kde vaše návrhy by ten rozpočet podsekly o dalších 120 miliard korun, a protože mi nevěříte, tak já pro ty vaše pozměňováky půjdu do auta a tím se prodlouží ten můj příspěvek potom, tak to už opravdu horší, tady, horší srovnání jsem tady dlouho neslyšel. Dlouho jsem to neslyšel. Děkuji.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Kamal Farhan byl položen dotaz

Co vyřeší zákaz THC?

Podle mě nic. Buď se přesune látka na nelegální trh nebo vznikne nová. Navíc není to tak, že trh s legálními látkami lze aspoň regulovat, což se o těch nelegálních říci nedá? A v čem je třeba THC horší než alkohol? A proč je na tabák zakázána reklama a na alkohol ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD) Zemědělci, svačinářky a uklízečky trpí, ale vládě to nevadí

19:26 Vích (SPD) Zemědělci, svačinářky a uklízečky trpí, ale vládě to nevadí

Máme rekord. V tom, jak rychle vláda pětikoalice zhoršila životní úroveň občanů České republiky.