ODS: Zrušení nouzového stavu otevřelo prostor k jednání

17.02.2021 19:30 | Zprávy
autor: PV

Občanští demokraté oceňují, že se po čtvrtečním zrušení nouzového stavu a následném jednání premiéra s hejtmany konečně rozběhla konstruktivní diskuse s vládou. Na jejím konci by měl podle ODS být plán, jak efektivně bojovat s pandemií covid-19, protože to se dosud ČR nedařilo.

ODS: Zrušení nouzového stavu otevřelo prostor k jednání
Foto: ODS
Popisek: ODS

ODS zároveň upozorňuje, že bude dělat vše pro to, aby se ČR vrátila do ústavního rámce, který mohl být podle Petra Fialy opětovným vyhlášením nouzového stavu porušen.

„Pokusy o zvládnutí pandemie v ČR dopadají katastrofálně, vláda nepostupuje dobře a nouzový stav sám o sobě není žádným řešením. Po 135 dnech v nouzovém stavu se čísla horší a vládní opatření nevedou k tomu, abychom si s covidem poradili. To se musí změnit. My všichni se snažíme pro české občany prosadit lepší, rozumnější a efektivnější opatření, která by měla důvěru lidí a vedla k tomu, že se ve zvládání pandemie konečně zlepšíme. Neschválení nouzového stavu otevřelo cestu k jednání. Hejtmani, kteří chtěli zabránit tomu, aby nouzový stav platil jen v některých regionech, byli ve složité pozici a jejich jednání s vládou sice nepřinesla očekávaný výsledek, ale důsledkem dění v posledních dnech je konečně konkrétní a konstruktivní jednání s vládou. Doufám, že dojdeme k dohodě na podobě pandemického zákona a měli bychom nakonec dosáhnout toho, že se bude rychleji testovat, postupně se vrátí děti do škol, nebo se rozumně a za dodržení hygienických podmínek otevřou obchody a služby. Nechceme se ale smířit s tím, že nouzový stav, jak ho vyhlásila vláda, je v tuto chvíli neústavní a náš poslanecký klub udělá všechno pro to, abychom se do ústavního rámce vrátili. Konkrétní kroky už podnikli také senátoři v čele s Milošem Vystrčilem,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…