Polčák (STAN): Zvolení von der Leyen do čela Evropské komise vítáme

17. 7. 2019 9:01

Poslanec Evropského parlamentu za STAN Stanislav Polčák spolu s dalšími kolegy ve frakci Evropské lidové strany (ELS) hlasoval pro zvolení Ursuly von der Leyen, proto její vítězství ve volbě do čela Evropské komise vítá.

Polčák (STAN): Zvolení von der Leyen do čela Evropské komise vítáme
Foto: JoK
Popisek: Stanislav Polčák
reklama

Jeho názor podpořilo dopolední vystoupení této kandidátky do čela Evropské komise, ve němž se zavázala hájit principy právního státu ve všech členských státech EU, a zaručila se za nestrannou a nezávislou Komisi plnící svou roli strážkyně Smluv.

„Evropská unie potřebuje větší stabilitu, což Ursula von der Leyen často zmiňovala. Je to vzdělaná a zkušená politička. Naší výhodou je, že pochází ze země, jejíž hospodářství je úzce provázáno s tím českým, takže bude lépe chápat naši ekonomickou situaci,“ komentoval svoji volbu Stanislav Polčák.

Ve svém vystoupení von der Leyen zmínila řadu pozitivních prvků, ale bude také záležet na tom, jak budou promítnuty do konkrétních legislativních návrhů.

„Pro STAN bylo klíčové, že se jasně postavila za přísné dodržování právního státu a dotačních pravidel. My to vítáme a velmi oceňujeme, nejsem si však jist, že například premiér této země je stejného názoru,“ komentoval zvolení von der Leyen předseda STAN Vít Rakušan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chudoba: Každý má své vize

20:41 Chudoba: Každý má své vize

Delší dobu se zabývám rozvojem našeho regionu a chci v tom dále pokračovat jako senátor. Jsem přesvě…