Premiér Babiš: Světové ekonomické fórum v Davosu je skvělý a efektivně strávený čas

26.01.2018 8:37

Předseda vlády Andrej Babiš se ve čtvrtek 25. ledna 2018 zúčastnil Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu.

Premiér Babiš: Světové ekonomické fórum v Davosu je skvělý a efektivně strávený čas
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Během dvou diskuzních panelů s premiéry, prezidenty, politiky z celého světa, eurokomisaři, zástupci mezinárodních organizací jednal o otázce účinné reformy Evropské unie a jejím budoucím směřování. Setkal se s většinou evropských premiérů, bilaterálně pak jednal s premiéry Lucemburska, Portugalska, Estonska, Izraele a předsedou Valného shromáždění OSN.

„Z účasti na Světovém ekonomickém fóru jsem nadšený. Je to unikátní akce, kde jsou stovky důležitých lidí, premiéři a prezidenti z celého světa, eurokomisaři, ministři financí, zástupci Mezinárodního měnového fondu, OECD i velkých firem. Beru to jako skvělý a efektivně strávený čas. Člověk tu potká za krátkou chvíli mnoho významných partnerů, se kterými si dá kávu a projedná co je potřeba, a proto celou akci hodnotím maximálně pozitivně,“ uvedl předseda vlády Andrej Babiš.

Premiér Andrej Babiš jednal v Davosu s několika zahraničními partnery. S lucemburským premiérem Xavierem Bettelem diskutoval především o evropských otázkách, eurozóně, brexitu, evropském rozpočtu a obranné spolupráci. Premiér Babiš během rozhovoru pozval svého lucemburského kolegu k návštěvě České republiky.

S předsedou Valného shromáždění OSN Miroslavem Lajčákem hovořil premiér o českém předsednictví v Hospodářské a sociální radě OSN (ECOSOC), o přípravě zasedání květnové rady v New Yorku a o připravovaném Globálním kompaktu pro migraci. V březnu přijede Miroslav Lajčák do Prahy.

Premiér Babiš s portugalským protějškem Antoniem Costou rozebírali především otázku migrace a připravovaný Víceletý finanční rámec (tj. rozpočet) EU pro období po roce 2020.

Na schůzce premiéra Babiše s estonským premiérem Jüri Ratasem se hovořilo zejména o digitalizaci a eGovernmentu, které patří mezi programové priority české vlády.

Na závěr svého dnešního programu v Davosu se premiér Andrej Babiš setkal s předsedou vlády Izraele Benjaminem Netanjahuem, se kterým jednal zejména o spolupráci ve vědě, inovacích, kybernetické bezpečnosti a ekonomice. Mluvili také o nadstandardně dobrých vzájemných vztazích a o příštích mezivládních konzultacích, které se uskuteční letos v Praze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítová (ANS): Proč vláda nezveřejní SKUTEČNOU důvodovou zprávu k Istanbulské úmluvě?

22:24 Vítová (ANS): Proč vláda nezveřejní SKUTEČNOU důvodovou zprávu k Istanbulské úmluvě?

Kolem Istanbulské úmluvy, která je úplně zásadním dokumentem měnícím koncept rozvoje celé společnost…