Prokop (ANO): Po pochybných zakázkách reorganizují Piráti magistrátní IT odbory

16.11.2021 13:05 | Komentář
autor: PV

Vyjádření ke sloučení 2 magistrátních IT odborů

Prokop (ANO): Po pochybných zakázkách reorganizují Piráti magistrátní IT odbory
Foto: Archiv O. Prokopa
Popisek: Ondřej Prokop, radní Prahy 11 za hnutí ANO

Pod tíhou kritiky sporných IT zakázek vyhlašovaných magistrátem, je potřeba zahladit, co se dá. 

Pražští radní dnes schválili změnu Organizačního řádu MHMP, která se týká struktury odboru informatické infrastruktury a odboru informatických aplikací. V důvodové zprávě schváleného materiálu se píše, že změna spočívá v centralizaci agend v této oblasti.

Na tom by asi nebylo nic divného, ovšem kdyby dnešní rozhodnutí radních v praxi neznamenalo návrat do situace, která fungovala do konce ledna 2019. Jinými slovy, radní dnes sloučili dva odbory v jeden. Obdobný tomu, který rozdělili právě koncem ledna 2019. Co za rozdělením odboru stálo tehdy? Podle mě potřeba odstranit tehdejšího ředitele odboru INF MHMP Roberta Fialku, který byl pro nynější magistrátní garnituru nepohodlným dědictvím po Adrianě Krnáčové. A to velmi těžce nesl primátor Hřib, do jehož gesce oblast IT spadá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Kompetenční žaloba je chyba vlády

18:01 Grolich (KDU-ČSL): Kompetenční žaloba je chyba vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k prezidentem podané kompetenční žalobě.