Rouček (ČSSD): Evropská integrace Gruzie by se měla urychlit

04.11.2013 8:21

Evropští sociální demokraté v Evropském parlamentu blahopřáli Giorgimu Margvelašvilimu k jeho vítězství v nedělních prezidentských volbách v Gruzii.

Rouček (ČSSD): Evropská integrace Gruzie by se měla urychlit
Foto: liborroucek.cz
Popisek: Europoslanec Libor Rouček

Zároveň ocenili výsledek voleb jako další důkaz o posílení demokracie v Gruzii a o její zodpovědnosti vůči evropským hodnotám. 

Libor Rouček, místopředseda Skupiny S&D zodpovědný za politiku rozšiřování a politiku sousedství EU, k tomu řekl: "Demokratický a transparentní výsledek voleb znamená další důležitý krok Gruzie na cestě do Evropy.

Během posledních let došlo ke klidnému předání moci v rámci parlamentních voleb – v tomto region se jedná o výjimečnou a vskutku historickou událost. Nedělní prezidentské volby opět potvrdily a upevnily pokrok, kterého Gruzie dosáhla. Dokazují tímto, že demokracie v této zemi dospívá.

Skupina S&D vyjadřuje silnou podporu evropskému integračnímu procesu Gruzie a vítá zahájení a následné urychlené podepsání Asociační dohody a Komplexní dohody o volném obchodě (DCFTA).“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Libor Rouček - profil

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová (STAN): Praha se zapojí do jednání evropských metropolí s Evropskou komisí o službách krátkodobého ubytování

22:08 Kordová Marvanová (STAN): Praha se zapojí do jednání evropských metropolí s Evropskou komisí o službách krátkodobého ubytování

Zastupitelstvo hl. m. Prahy ve čtvrtek schválilo připojení Prahy k výzvě Amsterdamu, Barcelony, Berl…