Růžička (KDU-ČSL): Naším cílem je podpořit nemocnici

06.06.2021 15:54

Vsetínští a krajští radní zasedli ke společnému jednání

Růžička (KDU-ČSL): Naším cílem je podpořit nemocnici
Foto: Archiv PL
Popisek: Starosta Vsetína Jiří Růžička

O modernizaci Vsetínské nemocnice, ale také o rekonstrukci nádraží a přednádražního prostoru jednali společně představitelé Vsetína a Zlínského kraje ve čtvrtek 27. května v prostorách podnikatelského inkubátoru na Maštaliskách. Areál nemocnice a prostory u vlakového a autobusového nádraží si radní následně také prohlédli.

Anketa

Vážíte si exprezidenta Václava Klause?

37%
32%
hlasovalo: 18846 lidí

Hlavním bodem jednání vysokých představitelů města a kraje byla Vsetínská nemocnice, zejména její modernizace a také s ní související koordinace prací na výstavbě nového přednádražního prostoru. „Vlastníkem nemocnice je sice Zlínský kraj, ale nachází se na území města a je pro nás velmi důležité, aby byla našim občanům zajištěna dostupná a kvalitní zdravotní péče. Naším cílem je podpořit nemocnici a usilovat o to, aby byla modernizována. Zároveň jsme si potřebovali vyjasnit časovou posloupnost jednotlivých etap rekonstrukce nádraží a prostoru kolem v souvislosti s modernizací nemocnice, protože plány obnovy přednádražního prostoru se týkají bezprostředního okolí nemocnice,“ uvedl starosta Vsetína Jiří Růžička.

„V kritické době pandemie, kdy jsme se ve Zlínském kraji potýkali s kapacitou lůžek na jednotkách intenzivní péče, sehrála Vsetínská nemocnice velmi důležitou roli, když přijímala pacienty z ostatních nemocnic. Za to bych chtěl vedení nemocnice moc poděkovat,“ vyzdvihl práci zdravotníků a vedení nemocnice v době pandemie hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. 

Podle krajského plánu investičního rozvoje nemocnice je nutná modernizace hemodialyzačního střediska a nefrologické ambulance. Nevyhovující je také stav některých oddělení, která se nacházejí v hlavní budově. Stav gynekologicko-porodnického oddělení či dialýzy si radní společně prohlédli.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Proč nikdo z EU neinicuje jednání o míru?

Určitě je to s Putinem těžké, ale když se o to nikdo nebude pokoušet, jak jinak válku ukončit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Mediální oblíbenec to nakonec vyhrál

12:00 Vích (SPD): Mediální oblíbenec to nakonec vyhrál

Vzhledem k tomu, že v České republice ještě nebyla zavedena ani korespondenční volba ani volba elekt…