Růžička (KDU-ČSL): Regenerace Luhu letos končí

04.05.2021 4:33

Regenerace sídliště Luh se v letošním roce uzavře sedmou etapou. Její část proběhla již koncem minulého roku, zbývající práce odstartovaly v uplynulých dnech. Zhotovitel by je měl realizovat do konce června.

Růžička (KDU-ČSL): Regenerace Luhu letos končí
Foto: Archiv PL
Popisek: Starosta Vsetína Jiří Růžička
reklama

Sedmou etapu regenerace Luhu zahájil zhotovitel, jímž je společnost sport cité +, s. r. o. z Bílovic, v úvodu října loňského roku.

Anketa

Považujete činnost konspiratori.sk, nebo spolku NELEŽ za korektní?

3%
96%
1%
hlasovalo: 1910 lidí

„Veškeré práce se dotýkají městských pozemků v okolí bytového domu na ulici Svornosti číslo 1811. Během loňského roku zhotovitel stihl dokončit stavební úpravy parkoviště, odvodňovacích žlabů a zpevněných ploch,“ uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že v rámci sedmé etapy regenerace Luhu zbývá provést úpravy stávajícího multifunkčního hřiště, výstavbu dvou dětských hřišť s herními prvky pro věkové kategorie 2 – 6, respektive 6 – 12 let, opravy chodníků, obměnu mobiliáře a sadové úpravy včetně výsadby nových stromů.

„Realizace této etapy přijde na 5,23 milionu korun včetně DPH, z nichž 2,5 milionu pokryje dotace Státního fondu podpory investic,“ přiblížil starosta Růžička a dodal, že tato sedmá etapa uzavře v červnu regeneraci sídliště Luh, kterou město Vsetín odstartovalo v roce 2015. Až do současnosti do ní investovalo více než 50 milionů korun, z nichž zhruba 15 milionů pokryly finanční prostředky z dotačních titulů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Johnová (Praha sobě): PCR testy ze slin a za přijatelnou cenu

9:15 Johnová (Praha sobě): PCR testy ze slin a za přijatelnou cenu

Odběrové místo na Mariánském náměstí navyšuje kapacitu prováděných PCR testů na dvojnásobek.