Senátor Kantor: Nemocnice by přivítaly veřejné zdravotní pojištění

01.07.2021 16:39

Projev na 13. schůzi Senátu 1. července 2021 k zákonu o pobytu cizinců na území ČR

Senátor Kantor: Nemocnice by přivítaly veřejné zdravotní pojištění
Foto: Archiv Lumíra Kantora
Popisek: Lumír Kantor

Vážená paní ministryně, pane předsedající, milé kolegyně a kolegové vážení.

Já jenom stručně, já bych se chtěl zastat toho pozměňovacího návrhu pana senátora Lásky. Ono to je takové, mám z toho pocit, že když to vyjde dneska, nebo to vyjde za 3 týdny, moje zkušenost tedy s některými našimi senátními tisky a senátní tisk, který se bude týkat toho neveřejného zdravotního pojištění bude velmi složitý za ty 3 týdny, takže v tomto bych podpořil přijetí pozměňovacího návrhu předloženého dneska panem senátorem Láskou a spol. Já jsem si udělat 3 sondy takové, v podstatě ale jednoduché, protože toho času na to moc nebylo.

Nemocnice by přivítaly veřejné zdravotní pojištění v péči o děti zde jmenované, protože by se tím odstranilo velmi mnoho různých průtahů, čekání atd., takže tam jsem dostal jednoznačnou odpověď od několika – ne od všech, protože to se nedalo stihnout – že by tyto věci podporovaly. Odborná veřejnost ohledně toho argumentu, který se opakuje – co když se narodí dítě, které bude stát desítky milionů ročně? Já jsem si dělal přes ty, snažil jsem se domluvil s kolegy, kteří mají tu nejdražší léčbu pediatrů ve své gesci, a v podstatě mi z toho vycházelo, že opravdu ta incidence těch nemocí je tak malinká, že je velmi nepravděpodobné, že by to mělo nějakým způsobem začít ruinovat rozpočty veřejného zdravotního pojištění. Například se jedná o hemofilii, nějaké typy hemofilie atd. V České republice, co se týče hemofilie, která je jedna z nejdražších, díky těm náhradám určitým, tak je to 80 dětí ročně v celé ČR na 10 milionů obyvatel. Takže to je, myslím, jeden z argumentů. A další, ta sonda nebo ta oblast, o které jsem se chtěl zmínit, je etický princip. Protože děti jsou nejzranitelnější skupina, to tady zaznělo mockrát během těch uplynulých let. A myslím si, že i v tomto případě bychom měli jít tou cestou vstřícnosti k dětem, které jsou nota bene nemocné.

Děkuji za pozornost.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kocumová (LOL!): Petice za zachování parku má přes tisíc podpisů

22:09 Kocumová (LOL!): Petice za zachování parku má přes tisíc podpisů

Za týden od zveřejnění přibylo pod Petici proti rekonstrukci parku u muzea přes 1000 podpisů. A podp…