Senátor Valenta: Svoboda není automaticky diskriminací

12.11.2018 10:58

Komentář na facebookovém profilu k omezování svobodného rozhodování soukromých vlastníků

Senátor Valenta: Svoboda není automaticky diskriminací
Foto: JK
Popisek: Senátor Ivo Valenta

Opravdu mne začíná udivovat, kam až jsme schopni zajít v debatách o omezování svobody soukromého vlastnictví. Vždyť v posledních letech začínám mít pocit, že je v naší zemi normální pohrdat tím, že existují i nedotknutelné osobní svobody.

Role státu něco regulovat nebo zakazovat přece má být omezena jen na oblasti, které jí z povahy věci přísluší a jsou důležité a nezbytné pro fungování společnosti jako celku. Ale naprosto odmítám připustit to, aby si soukromý podnikatel, který si za své vlastní a řádně zdaněné peníze postaví restauraci a začne ji provozovat, nemohl svobodně určit, koho z hostů bude do svého vlastního soukromého podniku vpouštět, a koho nikoliv. A to včetně dětí.

A to říkám jako táta tří malých dětí, který se jim snaží věnovat všechen volný čas. Pokud prostě někdo chce provozovat podnik jen pro dospělé, stát nemá právo mu to zakazovat a hrát si na moralistu a argumentovat snahou vymýtit jakékoliv náznaky diskriminace. Ať si takový majitel klidně provozuje podnik, jaký chce.

V jeho sousedství se jistě dřív nebo později najde jiný podnikatel, který toho naopak využije a otevře si restauraci, která bude přímo určena rodinám s dětmi. A tak to je správně, tak to má být. Zákazník i podnikatel mají mít právo volby a stát nemá v této oblasti co zbytečně regulovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Toman: Sazby přímých plateb pro rok 2019

22:30 Ministr Toman: Sazby přímých plateb pro rok 2019

Ministr zemědělství Miroslav Toman podepsal výši sazeb pro přímé platby na letošní rok. Jde napříkla…