Starosta Kolář: Takové jednání je zcela nepřijatelné a nepochopitelné

04.06.2019 5:36

Otevřený dopis pana starosty Ondřeje Koláře, adresovaný šéfredaktorce médií, které se věnují dění v naší městské části.

Starosta Kolář: Takové jednání je zcela nepřijatelné a nepochopitelné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář

Vážená paní šéfredaktorko,

v květnovém vydání časopisu Vaše 6, které vyšlo 27. 5. 2019, se v nepodepsaném článku nazvaném „Obyvatelé cupují analýzu Prahy 6“ zabýváte odbornou analýzou, kterou si pro potřeby dalšího rozhodování zpracoval Úřad městské části Praha 6. Aniž by článek obsahoval byť jen náznak toho, co se v analýze praví a co z ní vyplývá, uvádí jmenný seznam autorů analýzy, zaměstnanců Úřadu městské části.

Takové jednání je pro mě zcela nepřijatelné a nepochopitelné a vnímám ho jako zcela odporný pokus o difamaci těchto pracovníků radnice.

Jistě jste si všimla, že s vaším časopisem poslední dobou nekomunikuji. Je to právě proto, že se na jeho stránkách dopouštíte podobných útoků. Pominu to, že se trefujete do mě a mých kolegů radních. Jako politici musíme snášet i takovýto způsob jednání. Se skřípěním zubů jsem přešel i vaše útoky na mou rodinu a mě samotného nesoucí se ve zcela osobní, nikoliv profesní rovině. Jako vedoucí úřadu ovšem nemohu přistoupit na takovéto chování vůči lidem, kteří každý den pilně a svědomitě pracují pro Prahu 6. Váš postup vnímám, vedle výše uvedeného, jako zcela účelový útok na tyto pracovníky, zpochybňování jejich odbornosti a snahu vyvolat dojem, že schválně poškozují obyvatele Prahy 6.

Váš časopis v mých očích definitivně klesl na samé dno a pouze potvrdil, že je zcela neobjektivním bulvárním plátkem, který píše pozitivně pouze o tom, kdo si zaplatí. Čtenáře by jistě zajímala informace o tom, že zástupci vašeho vydavatelství požadovali po naší radnici zadávání inzerce ve vašich periodicích výměnou za to, že o radnici a radních bude psáno pozitivně. Nepředpokládám ovšem, že se jedná o něco, čím byste se chtěli na vašich stránkách chlubit.

Oficiálně vám tímto sděluji, že do vašeho časopisu ani do žádných dalších periodik vydávaných vydavatelstvím A 11 nebudu nadále přispívat, nebudu vám poskytovat rozhovory, ani odpovídat na dotazy.

S pozdravem

Mgr. Ondřej Kolář
Starosta Městské části Praha 6

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Foldyna: Rusové se prý chystají obsadit Evropu! Vážně?

11:09 Foldyna: Rusové se prý chystají obsadit Evropu! Vážně?

Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna se zamýšlí nad příčinou víkendovou událostí, kdy nebyl spolu s dalším…