Ústecký kraj: 30 milionů na kotlíkovou dotaci vyčerpáno!

26.05.2014 5:43

Pouhých devět dnů letos stačilo 584 zájemcům o dotaci, aby vyčerpali částku 30 milionů korun. Společný program na výměnu kotlů, který spustil Ústecký kraj ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí ČR 12. května, vzbudil mezi občany takový zájem, že uvolněná částka byla dnes dopoledne vyčerpána. Podatelna nicméně ještě bude žádosti přijímat do naplnění počtu 30 náhradníků.

Ústecký kraj: 30 milionů na kotlíkovou dotaci vyčerpáno!
Foto: Redakce
Popisek: hejtman Bubeníček (KSČM)

„Doporučuji všem zájemcům, aby nečekali a žádosti donesli co nejdříve. I jako evidovaní náhradníci mají poměrně velkou šanci na úspěch. V loňském roce byli nakonec po vyřazení chybných žádostí zapojeni všichni náhradníci. Rádi bychom vyhlásili další výzvu i v příštím roce,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

Žadatel o dotaci obdrží nejpozději do 5 měsíců vyrozumění o Rozhodnutí Rady Ústeckého kraje nebo Rozhodnutí ministra životního prostředí o poskytnutí dotace s pokyny k uzavření smlouvy nebo vyrozumění o neposkytnutí dotace v případě nepodpořených žadatelů. Úspěšný žadatel má potom 9 měsíců na likvidaci starého kotle, koupi a instalaci nového kotle a předložení kompletních dokladů ke kontrole před podpisem smlouvy o poskytnutí dotace. Po podpisu smlouvy poslední ze smluvních stran obdrží žadatel do 30 dnů dotaci na svůj účet.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Kr-ustecky.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Šimek: Logo je jen začátek, je před námi ještě spousta práce

12:58 Hejtman Šimek: Logo je jen začátek, je před námi ještě spousta práce

Jihomoravský kraj se po osmi letech rozhodl modernizovat své logo a vizuální identitu. Na základě v…