Výborný (KDU-ČSL): Považujeme 12. duben za termín návratu dětí do škol

29.03.2021 8:36

Nemůžeme hazardovat s budoucností celé generace. Návrat dětí do školy 12. dubna je reálný.

Výborný (KDU-ČSL): Považujeme 12. duben za termín návratu dětí do škol
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Výborný (KDU-ČSL)

Evropské srovnání ukázalo, že čeští žáci byli dosud ve srovnání se zbytkem Evropy doma nejdéle. Koalice SPOLU pokládá za naprostou nutnost, aby vláda udělala maximum pro nápravu. Proto považujeme 12. duben za termín návratu dětí do škol. Za reálný jej pokládá také ministr školství, který ale hodlá vyčkat až do momentu, co na to řekne ministr zdravotnictví.

„12. dubna 2021 pokládám za stěžejní datum, kdy žádáme postupný návrat dětí do škol. Vláda má tři týdny, aby vše už konečně připravila. Už dost blábolení, chci vidět v praxi, že je vzdělání našich dětí opravdu prioritou. Prezenční výuka je zejména v případě dětí na prvním stupni nenahraditelná. Nebo si někdo vážně myslí, že prvňáčky naučíte psát přes monitor? Nehledě na to, že bez prezenční výuky dětem chybí i nabývání základních socializačních návyků. Ty žádná platforma v on-line prostředí nahradit nedokáže,“ vyzývá náš poslanec Marek Výborný.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: PV

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Nedovolíme, aby to zase Piráti s Praha Sobě zametli pod koberec

12:18 Prokop (ANO): Nedovolíme, aby to zase Piráti s Praha Sobě zametli pod koberec

Týdenní report z Jižního Města (20. - 26. 06. 2022)