Výborný (KDU-ČSL): Příběhy bezpráví popatnácté

03.11.2019 11:21 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k 15. ročníku měsíce filmu na školách

Výborný (KDU-ČSL): Příběhy bezpráví popatnácté
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Výborný (KDU-ČSL)

Jako učitel dějepisu jsem u tohoto projektu od samého počátku. Je to vynikající nápad jak prostřednictvím svědectví pamětníků a dokumentárního filmu přiblížit žákům našich škol bezpráví v Československu v průběhu celého dvacátého století. Příběhy hrdinů, kteří se mu dokázali postavit, vyniknou o to více. Autentické vnímání statečnosti, odvahy, úcty k hodnotám, je to, co máme žákům a studentům zprostředkovávat. Rád jsem přijal pozvání do zaplněné Lucerny na slavnostní zahájení 15. ročníku tohoto měsíce filmu na školách. Jak jinak než ve znamení 30. výročí znovunabytí svobody. Vzal jsem s sebou i své dvě dcery, pro které to byla nejen hodina dějepisu, ale možnost slyšet úctyhodné oceněné pamětníky, kteří tyto hodnoty skutečně žili.

A pochvala patří také premiérovému filmu Karla Strachoty 1989: Z dopisů psaných přes železnou oponu. Dramatický konec totality v příběhu všedního dne vyniká zvlášť!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…