Směnkový žhář hodnotí vládu jako tragickou a levičáckou

02.04.2011 16:58

Česká pravice, strana do tří set hlav. Nicméně její šéf Michal Simkanič, známý hlavně kvůli spálení směnky na byt Stanislava Grosse, je neúprosný. Vláda je tragická, reformy levičácké, podepsání Lisabonské smlouvy vlastizradou a politická současnost Jiřího Paroubka k smíchu.

Směnkový žhář hodnotí vládu jako tragickou a levičáckou

„Současná vláda je dost tragická. Za poslední měsíc mě nejvíc zaujalo, když vláda něco ví zcela jistě a o dva dny to ví zcela jistě taky, ale úplně naopak. To je něco neuvěřitelného. Tahle vláda pravicová není. Základem pravicového vládnutí je z konzervativního pohledu snižování daní a zmenšování státu, ale registrujeme pravý opak. Vláda je to účelová, nepochybně slouží dobře několika ministrům," hřímá pro ParlamentníListy.cz šéf strany Česká pravice Michal Simkanič s tím, že jedinou nadějnou vládní složkou jsou politici ze strany Věci veřejné, přestože ještě prodělávají politickou pubertu a sekají chyby.

Psali jsme:
Pravicový profesor o vládě: Zkorumpovaná ODS, levičák Kalousek
Levicový profesor Keller: Už se nekrade ze státního, bere se lidem

Podpis Lisabonské smlouvy je vlastizradou

Nicméně to je jen špička ledovce jeho kritiky. „Jsem skálopevně přesvědčen, že patřičným seškrtáním státního aparátu by se ušetřily dostatečné prostředky na to, aby se daně nemusely zvyšovat ani o desetinu procenta," dodává k vládou navrhovanému růstu DPH.  Přesto asi nejostřejšími slovy častuje české signatáře Lisabonské smlouvy.

„Jde o likvidaci státní suverenity. Mimochodem je to zneplatnění našeho takzvaného referenda o přistoupení ke smlouvě. V tom referendu se vyjádřilo pro pouze 48 procent oprávněných voličů, což by nestačilo ani na zcizení firmy nebo akciové společnosti, ale na ztrátu státní suverenity to stačilo. Jakýkoliv krok podporující likvidaci státní suverenity právem považuji za vlastizradu," doplňuje pro ParlamentníListy.cz Simkanič.

Vzpomínky na pálení směnky

V politice se stále dobře orientuje a s mnoha politiky se často vídá. Nikdo z nich mu prý za koupení a následné spálení směnky údajně dokazující půjčku na byt Stanislava Grosse, což se stalo v roce 2005, nenadával. „V tomhle, jestli někdo nemá jasno, tak je to spíše novinářská obec. V rámci politiky se dnes už nepochybuje o tom, že to byla likvidace Stanislava Grosse, asi nejkatastrofálnějšího premiéra, kterého jsme kdy měli. To, co nedokázal parlament v řádu měsíců, jsem dokázal ve třech dnech," dodává.

Psali jsme:
Gross se svěřil s důvody, proč pozastavil své členství v ČSSD
SLEDUJEME kauzu Gross

Rok poté se dostala na knižní pulty kniha Otevřený dopis Michala Simkaniče Jiřímu Paroubkovi, která má podtitul 14 důvodů pro trestní stíhání českého expremiéra. A co míní o sociálním demokratovi Paroubkovi dnes? „Sociální demokracii považuji za zcela legitimní politickou stranu, protože někdo musí zastupovat naše nesebevědomé, méně inteligentní a méně pracovité spoluobčany. Tak je to všude na světě a z tohoto pohledu mám pocit, že tento člověk pro ně byl docela dobrou ikonou. Na druhou stranu to, jak se choval, asi odrazovalo část jeho vlastních voličů. Mám z toho legraci," uvádí.

Politiku prý ovlivňuje stále

Na internetových stránkách České pravice stále visí heslo: „Pusťte vosy do Senátu!" Do Senátu v roce 2006 kandidoval, ale neúspěšně. „Vyvíjíme činnost v rámci našich finančních možností, které nejsou zrovna velké. Přesto se o mě, a několika mých aktivních kolezích, ví, že umíme politiku ovlivňovat i z těchto pozic," zdůrazňuje.

„Snažíme se rozvíjet, ale nevylučuji ani spolupráci s některými jinými politickými subjekty. Protože role České pravice může ještě fungovat rok až dva, ale určitě ne donekonečna," zamýšlí se nad budoucností strany Michal Simkanič. Česká pravice, jejíž počátky sahají do roku 1993, ale oficiálně existuje od ledna 1994, má řádově až tři stovky členů. Podle jejího předsedy je na oznámení, jestli budou kandidovat do krajských voleb, ještě brzo a přímá volba prezidenta podle něj neprojde.

Dále čtěte:
Nečas Kalouska vůbec nevystrašil: Snad premiér ví, co dělá
Nech Vondru, nebo skončíš, pohrozil Nečas. Na Kalouska se nedíval
Vondra si vychutnává Kalouska. Zákonem a slovy o gaunerech
Vondra mohl padnout už včera. Zkazil to Kalousek

Koláž: hns

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vymyká se BIS demokratické kontrole? Koudelka, Pavel a „bomba“ s rozbitou ruskou sítí. Experti pochybují

16:45 Vymyká se BIS demokratické kontrole? Koudelka, Pavel a „bomba“ s rozbitou ruskou sítí. Experti pochybují

Odhalení ruské sítě ohrožující bezpečnost České republiky i Evropské unie? BIS by podle politologa a…