Česko je rozvojová země a má mít dluhy
Tak takové hodnocení nepodává česká levice, ale uznávaný liberální profesor ekonomie Jan Švejnar. Současný člen Národní ekonomické rady vlády (NERV)

Tak takové hodnocení nepodává česká levice, ale uznávaný liberální profesor ekonomie Jan Švejnar. Současný člen Národní ekonomické rady vlády (NERV)
Škrty v rozpočtu budou mimo jiné znamenat omezení výcviku vojáků, výrazné snížení oprav a modernizací techniky a praktické zastavení oprav nemovité infrastruktury.
Škrty, které chystá pan ministr zdravotnictví Leoš Heger a iniciativa nemocničních lékařů Děkujeme, odcházíme, odhalily základní problém českého zdravotnictví.
Alena Gajdůšková se ve svém článku Věda nebo vojáci přiznala k pacifismu a zároveň kritizovala vysoké výdaje na armádu ve vztahu ke scházejícím 150 milionům korun pro českou Akademii věd.
Reakce na včerejší projevy prezidenta Václava Klause a preniéra Petra Nečase.
Průběžná zpráva o globálním vývoji v oblasti vymýcení chudoby a generové spravedlnosti za rok 2009 uvádí, že jedinou cestou ze současné ekologické a ekonomické krize je investovat do lidí.
V poslední době se stalo tradicí, že vítěz voleb nakonec ostrouhá mrkvičku.
Pan Mjačko ve své knize Jak chutná moc zřetelně a jasně popisuje opojení z politické moci vládnutí. Tento týden jsem si na tato slova opětovně vzpomněl v době, kdy vládní většina v poslanecké sněmovně protlačila čtyři zákony v legislativní nouzi.
Snižovat rozpočtový schodek je nutností, ale škrtat se má především tam, kde to neohrozí hospodářský růs.
Pan předseda vlády P. Nečas ve svém úvodním slově k návrhu státního rozpočtu na rok 2011 nařkl opakovaně ČSSD a její vrcholné představitele z demagogie.
Přiznám se, že takový úspěch ČSSD v senátních volbách jsem opravdu nečekal.
Občané by měli volit zavedené politické strany a jejich představitele, a ne nějaké rychlokvašené okurky.
Čtyři roky uběhly jak voda a komunální volby klepou na dveře.