Neomezená moc korporací
Málokdo by v dnešní době mohl pochybovat o tom, že v ní mají až příliš silnou roli korporace. Neustále jsme obklopeni firemními logy, reklamami, slogany, nejrůznějšími produkty, ale to je často vše, co o těchto firmách víme.
Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
Málokdo by v dnešní době mohl pochybovat o tom, že v ní mají až příliš silnou roli korporace. Neustále jsme obklopeni firemními logy, reklamami, slogany, nejrůznějšími produkty, ale to je často vše, co o těchto firmách víme.
I přes nedávné zprávy o tom, že se někteří politici v Evropě začali stavět proti smlouvě TTIP, není nebezpečí odvráceno.
Pokud mám zhodnotit svůj druhý rok působení na půdě Evropského parlamentu, musím konstatovat, že se jednalo možná až o příliš turbulentní období.
Kdo mě sledujete delší dobu, zajisté víte, že se věnuji problematice palmového oleje a následkům jeho nadměrné konzumace nejenom na životní prostředí a biodiverzitu, ale také na životní a sociální podmínky pracovníků, kteří jej sklízejí.
V jednom periodiku se minulý týden objevil článek s názvem "Dalších sedm let života pro OKD", kdy po třech měsících v úpadku rozhodli věřitelé OKD o řešení úpadku společnosti reorganizací.
Přestože léto máme často tendenci vnímat jako okurkovou sezonu, neznamená to, že svět zůstane po dva měsíce neměnný a statický.
Kabinet našeho premiéra je prostoupen kouzly. Nic jiného nemůže člověka napadnout, když dostane odpověď datovanou šest dní předtím, než dorazil dopis, v němž byly otázky.
4. července, tedy v den, kdy Američané slaví svůj Den nezávislosti, jsem se dočetla, že Američané chtějí po České republice souhlas s přelety obřích špionážních dronů.
Vzhledem k současným událostem v souvislosti s vyjednáváním o dohodách TTIP, CETA, TiSA a dalšími dohodami se třetími zeměmi vypracovala frakce Evropského parlamentu GUE/NGL dokument...
Evropský parlament na Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin diskutoval o návrhu vědeckých kritérií pro endokrinní disruptory s Vytenisem Andriukaitisem, evropským komisařem odpovědným za zdraví a bezpečnost potravin.
Britské referendum, ve kterém se rozhodne o vystoupení či setrvání Spojeného království v EU, se nezadržitelně blíží.
Ještě tento týden jsem odpovídala znepokojeným občanům na dotazy kolem amerického konvoje a teď se zdá, že se objeví nové téma a nový (respektive staronový) strašák.
Všichni si ještě jistě velmi živě pamatujeme Tonyho Blaira. Tento kdysi velmi nadějný a charismatický politik dostat britskou Labour party ze stínu konzervativců, kteří se neustále zaklínali obrazem Margarety Thatcherové, ...
Můj projev na IX. sjezdu KSČM v Praze 15. 5. 2016.
Již dlouho bojuji proti dohodě TTIP mezi USA a Evropskou unií. Mé argumenty vycházejí z jasných pozic.
Minulý týden jsme na tzv. mini plenárním zasedání v Bruselu řešili otázku útoků na nemocnice a školy jako porušování mezinárodního humanitárního práva.
Jen pár dní poté, co jsem pochválila vliv možného kandidáta na prezidenta USA Bernieho Sanderse na levicové smýšlení mladých Američanů, přišel Washington Post s článkem, který moji tezi podporuje konkrétními čísly.
Vláda v úterý v Poslanecké sněmovně opět předvedla scénku na téma „bojíme se Bruselu“.
Ve středu 13. 4. 2016 se na plenárním zasedání Evropského parlamentu hlasovalo o naší společné námitce proti obnovení schválení účinné látky glyfosát.
Dnes, 14. 4. 2016, se v Evropském parlamentu ve Štrasburku hlasoval nový legislativní návrh o "používání údajů ze jmenné evidence cestujících (EU PNR)".