Mgr. Jana Černochová

  • ODS
  • Hlavní město Praha
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,02. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

12.03.2018 12:12:52 - kavaz

ministerstvo obrany

Brabec veřejně v televizi kritizoval vaši nominantku na šífku komise GIBS, kvůli nekompetentnosti. Co vy na to? A myslíte, že je Šlechtová kompetentní na to, řídit obranu? Jediná poslankyně, která se podle v této problemtaice vyzná protže se jí zabývá už řadu let jste vy. Ale je pravda, že jsem si nevšiml, že byste měli něco proti Šlechtové (teď nemyslím osobně, ale profesně)

Odpověď

21.03.2018 15:17:57 - Mgr. Jana Černochová
Dobrý den,

pan místopředseda vlády v demisi Brabec by se podle mě měl více soustředit na enormní střet zájmu svého šéfa a snažit se, klidně i vnitřně sám sebe, odpověď si na otázku, jak moc je kompetentní trestně stíhaný předseda vlády bez důvěry Poslanecké sněmovny a bývalý spolupracovník StB vládnout České republice a ovlivňovat mj. bezpečnostní sbory a zpravodajské služby. Nevidím důvod, proč by kolegyně poslankyně Majerová Zahradníková nemohla kontrolovat činnost GIBS a předsedat její kontrolní komisi, ačkoliv nebyla v žádném bezpečnostním sboru. Princip civilní demokratické kontroly ozbrojených složek státu má velký význam a neměl by se znevažovat. 

Ačkoliv není ministryně Šlechtová v demisi přímo odbornicí na obranu, očekávala jsem, že se rychle do nové role dostane a pronikne do komplikované problematiky ministerstva. Uvidíme, co předvede. Považuji za seriozní dát jí šanci a nekritizovat její některé kroky od první minuty, kdy si sedla do křesla ministryně obrany. Ono „podědit“ resort po bývalém ministrovi obrany Stropnickém, ačkoliv je ze stejné strany, a dokonce spolu seděli i ve stejné vládě, není vůbec jednoduché a nejedná se o záviděníhodnou situaci. Pan Stropnický bohužel promarnil 4 roky. Armáda ČR už nemá čas přešlapovat na místě a musí se dát věci do pohybu. Plánování, rozpočet, akvizice a především samotní vojáci, už nemohou dál čekat. 

Jana Černochová