Mgr. Petr Gazdík

  • STAN
  • Zlínský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,21. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

05.08.2019 15:01:45 - katuše

Já jsem taky živnostnice a dost mě vyděsil tento rozhovor

Můžete věci jako zákonodárce uvést na pravou míru? https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Diskriminace-Na-urade-mne-prinutili-vzit-si-rodicovskou-na-tri-roky-rika-matka-podnikatelka-590848
1.Jak mi vysvětlíte, že je mateřská u OSVČ tak směšná? Přijde vám její výpočet spravedlivý?
2.Paní tvrdí, že abyste dostali mateřskou, musíte odvádět 300 korun. Ale mě řekli, že mohu maxi-málně odvádět zhruba jen polovinu, více mi vrátí jako přeplatek. Znamená to, že na mateřskou tak nebudu mít nárok? A jestli jo, jaká bude, když odvádíte měsíčně 150 Kč?
Proč bych nemohla odvádět více?
3.Jednala úřednice v souladu se zákonem, když matce nedala na výběr, jak dlouho chce být na rodi-čovské? Jsou nějaké podmínky, které musíte splnit, abyste si mohl vybrat délku, po kterou chcete být na rodičovské?
Děkuji za váš čas a odpovědi na mé dotazy. Z rozhovoru je jasné, že by jasná odpověď pomohla více matkám.

Odpověď

07.08.2019 15:20:58 - Mgr. Petr Gazdík
Máte pravdu, jsem zákonodárce, ale nepředstírám, že jsem brouk Pytlík a rozumím úplně všemu z hlavy. V rámci našeho poslaneckého klubu je odborníkem na sociální věci kolega Petr Pávek, jinak bych Vám ohledně mateřské doporučil obrátit se na ministerstvo práce a sociálních věcí. V případě, že jim nedůvěřujete, pak jako OSVČ třeba na svého daňového poradce. Nevěřil bych všemu, co se objeví na webu.