ČSSD nyní dluží miliardy švýcarské firmě, říká Altner

10.05.2010 17:11

Podle právníka Zdeňka Altnera dluží ČSSD miliardy, které měla zaplatit jemu, nyní švýcarské firmě. Sociální demokracie to ale popírá.

ČSSD nyní dluží miliardy švýcarské firmě, říká Altner

Právník Zdeněk Altner pomohl sociální demokracii u Ústavního soudu obhájit právo na její sídlo - Lidový dům v centru Prahy. Od té doby se domáhá své odměny za vyhraný spor. Altnerovy pohledávky podle jeho slov nyní převzala švýcarská společnost H-Holding AG. Podle právníka jde ve sporu již o  24 miliard korun. ČSSD ale tvrdí, že pouze o 18,5 milionu.

"Moje pohledávky přešly na švýcarskou firmu, mně už půjde pouze o náhradu škody ze strany českého státu," řekl pro server iDNES.cz Altner. Uvedl, že i podstatnou část svého nároku na odškodnění převede na některou z mezinárodních charitativních organizací a jemu osobně bude stačit pouze deset procent z toho, co na České republice vysoudí.

Altner pomohl, teď chce odměnu

Ve věci jde o to, že Altner sociálním demokratům zásadně pomohl, když u Ústavního soudu zajistil, aby právě členové této strany mohli být zapsáni do orgánů společnosti Cíl, které patří sídlo strany v centru Prahy. ČSSD pomohl majetek, který s jeho pomocí získala, aby se finančně postavila na nohy.

Právník je ale přesvědčen o tom, že sociální demokraté nedodrželi smlouvu, kterou s ním uzavřel tehdejší šéf strany Miloš Zeman a řádně mu nezaplatili. Měl prý inkasovat mimo jiné provize z budoucích pronájmů majetku strany i z jeho případného prodeje.

"Celkově jde, včetně úroků, už o více než dvacet miliard korun," tvrdí Altner, jehož pohledávku ale podle něj získal švýcarský H-Holding AG. Vlastníka.

Více čtěte:

Cena kampaně? ČSSD i ODS po volbách prozradí, kolik stála

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jas
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kubera? 100 cigaret, 15 kafí, whiskey, skoro nejedl! Teplice truchlí a vyprávějí. Ale došlo i na „Muslice“. Máme FOTO

12:11 Kubera? 100 cigaret, 15 kafí, whiskey, skoro nejedl! Teplice truchlí a vyprávějí. Ale došlo i na „Muslice“. Máme FOTO

REPORTÁŽ „Všem je to líto. Na druhou starnu se nelze divit, že to vzalo tak rychlý konec. Kouřil sto…