Korte při hlasování o nedůvěře zpíval. To se nesmí, křičela opozice

26. 4. 2011 21:40

Poslanec za TOP 09 Daniel Korte v průběhu hlasování o návrhu na vyslovení nedůvěry vládě své "proti" vyzpíval. Atmosféra v sále byla velice bouřlivá. Předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS) musela rozverné poslance několikrát vyzvat ke klidu a sám Korte byl následně nucen svůj zpěv hájit před opozicí, která nechtěla hlas uznat.

Korte při hlasování o nedůvěře zpíval. To se nesmí, křičela opozice

Ve chvíli, kdy se podle abecedního pořádku při vyslovování "pro" a "proti" návrhu k vyslovení nedůvěry vládě dostala řada na poslance za TOP 09 Daniela Korteho, u něhož se očekávala podpora vlády, vstal a začal překvapivě zpívat "proooo". Vzápětí ale dodal "ti nááávrhu" a zákonodárci se dali do smíchu.

Šéfka sněmovny musela v tu chvíli zasáhnout a bouřlivou atmosféru, kdy se zákonodárci nechali úplně strhnout, klidnit. Dostala se krátce nato ve vyvolávání jmen k ministru zahraničí Karlu Schwarzenbergovi (TOP 09), neozvala se ale žádná odpověď, protože předseda TOPky byl zrovna v družném hovoru s premiérem a své jméno nezaznamenal. Byl ale okamžitě Petrem Nečasem "probuzen" a vládě vyslovil důvěru.

Zpívat se nesmí, hádala se opozice 

K řečnickému pultu následně přistoupil rozčílený opoziční poslanec a stěžoval si, že zpívat během hlasování se rozhodně nesmí a žádal, aby byl hlas Korteho brán jako zdržení se při hlasování.

"Já jsem artikuloval zřetelně a nikde není napsáno, že bych svůj názor nesměl vyzpívat," přiskočil hned po něm k mikrofonu Korte a bránil se. Postavil se za něho i ministr financí Miroslav Kalousek ze stejné strany.

Němcová tento výstřelek nakonec přešla a pokračovala ve vyvolávání zbylých poslanců.

Konečný verdikt po hlasování vyzněl 114 poslanců ze 198 přítomných vyjádřilo vládě podporu. Ta tak toto hlasování bezpečně přežila.


Související: Vláda hlasování o důvěře ustála. Zůstává

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Strakonice již potřetí za sebou obhájila akreditaci získanou v roce 2010

15:13 Nemocnice Strakonice již potřetí za sebou obhájila akreditaci získanou v roce 2010

Ve středu 4. prosince potvrdila Nemocnice Strakonice, a.s. svou kvalitu úspěšným absolvováním auditu…