Plánujete změnit zdravotní pojišťovnu? Je na čase jednat

25.06.2015 0:00

Jen několik málo dnů zbývá na to, abyste změnili svou zdravotní pojišťovnu, pokud jste se svou současnou nespokojeni. Co je pro to potřeba udělat?

Plánujete změnit zdravotní pojišťovnu? Je na čase jednat
Foto: archiv
Popisek: rodin

Zdravotní pojištění je důležité pro všechny z nás. Málokdo ho však dokáže plně využít. O pojištění se často zajímáme, až když se něco stane, a přitom nejedna zdravotní pojišťovna nabízí pestrou škálu bonusů a finančních příspěvků. Zaměřte se na takové faktory, jako je vaše povolání, rodinný stav, místo bydliště a dědičné predispozice. Důležitý je také přístup zdravotní pojišťovny ke klientům a úroveň komunikace.

Vybírejte zdravotní pojišťovnu s dlouholetou tradicí a stabilitou. Ač se mohou zdát nabídky nově vzniklých pojišťoven lákavé, mnohdy je třeba číst mezi řádky, abyste se nenachytali. Takové si navíc nemohou dovolit různá připojištění zdarma nebo výhody pro rodiny s dětmi. Pokud se vydáte přímo na pobočku, zajímejte se nejen o vystupování a chování pracovníků, ale všímejte si i množství byrokratických úkonů. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR například nabízí cestovní pojištění nebo administrativu pro živnostníky online, aniž byste museli opustit pohodlí domova. Pokud se chcete stát pojištěncem, stejným rychlým způsobem se k ZP MV ČR můžete i přihlásit na jejich webových stránkách, aniž byste museli stát frontu na pobočce.

Sledujte také různé výhody, které jako klient získáte. U ZP MV ČR máte možnost kromě účastí v různých soutěží využívat také Kartu života, která slouží jako elektronický přehled informací o vašem zdraví. Informace jsou zároveň vedeny u praktického lékaře a ke všemu důležitému můžete mít také přístup přes mobilní aplikaci.

Musíte sami vědět, co vám vyhovuje, doporučujeme však jednat hned, pokud nejste spokojeni. Termín, do kdy je třeba podat žádost, je 30. června. Nezapomeňte také, v případě, že pojišťovnu změníte, s sebou vzít i celou rodinu, neb pak můžete využívat výhod nejen vy, ale i vaše děti a partner. Zdraví máte jen jedno a je třeba o něj pečovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: MaB

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chystá se brutální čistka v Českém olympijském výboru. Peníze, hlavy, smlouvy, doktoři

21:00 Chystá se brutální čistka v Českém olympijském výboru. Peníze, hlavy, smlouvy, doktoři

EXKLUZIVNĚ „Spolu jsme silnější! V Tokiu byly zahájeny olympijské hry.“ Tímto titulkem láká v pátek …