Přiznání daly dvě třetiny senátorů, nejúspěšnější byl Töpfer

28.06.2011 23:03

Podle dosavadních oznámení o vedlejších příjmech darech a činnostech loni nejvyššího přivýdělku dosáhl Tomáš Töpfer (za ODS), celkem přes 8,6 milionu korun. Herci, pedagogovi a spoluvlastníkovi Divadla Na Fidlovačce a restaurace U Kalicha nejvíce vynesla rodinná firma, a to zisk ve výši šest milionů korun.

Přiznání daly dvě třetiny senátorů, nejúspěšnější byl Töpfer

Majetková přiznání za loňský rok už odevzdaly téměř dvě třetiny senátorů. Do dnešního poledne v registru oznámení, které spravuje senátní mandátový a imunitní výbor, chyběly informace od tří desítek členů horní komory. Čas mají do konce června, stejně jako poslanci. Podle dosavadních oznámení o vedlejších příjmech darech a činnostech loni nejvyššího přivýdělku dosáhl Tomáš Töpfer (za ODS), celkem přes 8,6 milionu korun. Herci, pedagogovi a spoluvlastníkovi Divadla Na Fidlovačce a restaurace U Kalicha nejvíce vynesla rodinná firma, a to zisk ve výši šest milionů korun.

Funkce hejtmana se vyplatí

Více než milion korun si přivydělali Zdeněk Schwarz (za ODS), který jako ředitel pražské záchranné služby dostal 1,37 milionu korun, nebo Jaroslav Palas (ČSSD), jenž obdržel 1,13 milionu korun jako hejtman Moravskoslezského kraje. Dalších 545.000 korun měl za působení v dozorčích radách Českých drah a dceřiné firmy ČEZ v Bulharsku a v představenstvu pojišťovny Halali.

Předseda Senátu Štěch dostal darem lesy

Historik a nakladatel Tomáš Grulich (ODS) získal 1,56 milionu korun jako splátku za prodej svého podílu v Tiskárně Flora. Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) kromě 167.000 korun hrubého za působení v čele Českomoravské konfederace odborových svazů získal darem od rodičů lesy v hodnotě 1,54 milionu korun. Podobně další sociální demokrat a náměstek královéhradeckého hejtmana Josef Táborský zdědil půdu za 562.000 korun. Náměstkovský plat neuvedl, podle zákona má zveřejnit vedlejší příjmy nad 100.000 korun za rok.

Senátorka ČSSD Eva Richtrová obdržela jako frýdecko-místecká primátorka plat 1,18 milionu korun hrubého. Její stranický kolega Jiří Lajtoch bral jako přerovský primátor 600.000 korun, zatímco starostka Žďáru nad Sázavou Dagmar Zvěřinová (ČSSD) 616.000 korun a předseda senátorů ČSSD Petr Vícha jako bohumínský starosta 511.000 korun. Přes půl milionu si vydělala jako daňová poradkyně také senátorka Jana Juřenčáková z klubu TOP 09 a Starostové, senátor ČSSD Radek Sušil jako lékař karvinské nemocnice dostal 762.000 korun.

Nejvíc funkcí zvládá senátor Chládek

Mezi senátory s největším počtem vedlejších funkcí patřil místopředseda školského výboru Marcel Chládek (ČSSD). Je náměstkem středočeského hejtmana, působil v dozorčích radách příbramské nemocnice, Středočeské turistické a informační služby a společnosti Středočeská rozvojová-Mladá, jejímž cílem je revitalizace bývalého milovického vojenského prostoru. Chládek je také v představenstvu fotbalového klubu Dukla, zastupitelem Rakovníka a členem výboru regionální rady Regionu soudržnosti Střední Čechy. Vedlejší příjmy nad 100.000 korun ročně podle oznámení neměl.

Související:

Tomáš Töpfer nařčen ze zneužívání peněz Senátu pro divadlo

Töpfer: ODS je manželství v krizi. Rozvádět se je ale blbost

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok pro ČT: Nejen Zeman a Babiš! Takhle je to s rušením poplatků za TV

10:55 Šok pro ČT: Nejen Zeman a Babiš! Takhle je to s rušením poplatků za TV

ANKETA Odhodlají se politici ke zrušení koncesionářských poplatků pro Českou televizi? Navrhuje to p…