Vláda vyčítá ČSSD, že kazí penzijní reformu. A připravuje informační kampaň

05.03.2013 10:56

Sociální demokracie vede negativní kampaň zaměřenou proti penzijní reformě. To se nelíbí kabinetu Petra Nečase (ODS), který reformu ve stávající podobě přijal v reakci na zhoršování demografické situace. Podle vlády ohrožuje opozice svou agresivitou budoucí penzisty, aniž by přinášela řešení. Kabinet chce nyní lidem více vysvětlovat, že je důležité spořit si na důchod a nespoléhat se pouze na stát.

Vláda vyčítá ČSSD, že kazí penzijní reformu. A připravuje informační kampaň
Foto: Hans Štembera
Popisek: Schůze vlády. Na programu byl mimo jiného i návrh změny zákoníku práce

"K tomu lze využít rozhovorů jednotlivých členů vlády v médiích, šíření informačních materiálů nebo placenou inzerci," popsal on-line deníku Týden.cz Jakub Stadler z tiskového oddělení Úřadu vlády.

Porada ekonomických ministrů (PEM), která se konala minulý týden, řešila nezájem veřejnosti o vstup do nového pilíře penzijního systému. Vstoupilo do něj zatím pouze 13,5 tisíce lidí. "PEM se zabývala připomínkami Asociace penzijních fondů a rozhodla se zřídit pracovní skupinu složenou ze zástupců Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva financí a Úřadu vlády, která bude operativně řešit dílčí problémy druhého pilíře," uvedl Stadler.

Prezentace a propagace

Skupina by se měla scházet asi jednou týdně a bude se zabývat aktuálními tématy důchodové reformy a navrhovat konkrétní řešení. Zvýšit zájem lidí o vstup do nového - druhého - pilíře by měla i další prezentace a propagace penzijní reformy. Tu vláda prosadila kvůli stárnutí populace.

Opozice i mnozí ekonomové ovšem proti reformě protestují. Zejména proto, že lidé, kteří si část sociálního pojištění odvedou na individuální účet u soukromých penzijních společností, tak ovšem odvedou méně peněz do státního průběžného pilíře. To bude podle opozice znamenat další zvyšování schodku důchodového účtu. Kritici druhého pilíře navíc považují spoření v podobě akcií, kam bude plynout většina úspor, za riskantní.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dominiku Haškovi jde politika jako mně hokej.“ Gólmanovi se vrací, co říkal o Zemanovi a Babišovi

11:52 „Dominiku Haškovi jde politika jako mně hokej.“ Gólmanovi se vrací, co říkal o Zemanovi a Babišovi

ANKETA Vystoupení hokejové legendy Dominika Haška na pražské protivládní demonstraci vzbudilo nadšen…