Soutěž probíhala od července do října 2021, její součástí bylo i hodnocení na místě přímo u TOP 6 rodinných firem s nejlepším průměrným hodnocením. Závěrečné pořadí pak zvolila porota v listopadu 2021.
Do 2. ročníku se přihlásilo 53 firem, hodnoceno bylo 43 z nich. Hlavním cílem odborné poroty bylo posoudit kvalitu řízení rodinných firem z různých úhlů pohledu. Vyhlášení vítězů bylo původně plánováno na 24. listopadu 2021, avšak kvůli koronavirovým opatřením bylo odloženo na jaro 2022. Ve druhém ročníku byla výjimečně udělena dvě třetí místa.
Podle vedoucí hodnotitelského týmu, docentky Naděždy Petrů z Vysoké školy finanční a správní, je kvalita rodinného podnikání postavena na vyhodnocení komplexity rodiny, komplexity rodinného podnikání a současně odpovídající struktuře správy majetku, která tuto komplexitu zvládá účinně řídit. Parametry jsou nastaveny specificky pro obchodní korporace a rodinné živnosti.
„Komisi velmi těší poznání, že firmy, které se přihlásily do obou ročníků hodnocení, v tom druhém vykázaly realizaci doporučení a celkové zlepšení,“ říká Naděžda Petrů. Jelikož ale neexistuje zkušenost s mezigeneračním předáváním majetku, čelí podle ní většina českých rodinných firem výzvám, které plynou z řízení vztahu rodiny ke svému podnikání.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva