Armáda ČR: Mezi návštěvníky výstaviště se našly desítky zájemců

09.07.2018 22:04

Nevšední podívaná se naskytla návštěvníkům oslav 115. výročí Harley Davidson, kteří od 5. do 8. července zaplnili holešovické výstaviště. Nadšenci této proslulé motocyklové značky se do hlavního města sjeli z celého světa. Do přehlídky se zapojili také příslušníci Ozbrojených sil České republiky, kteří v sekci Československý ostrov odpovídali na zvídané dotazy nejen v češtině.

Armáda ČR: Mezi návštěvníky výstaviště se našly desítky zájemců
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.
reklama

Oslavy navštívil první zástupce náčelníka Generálního štábu Armády ČR generálporučík Jiří Baloun. „Akce pro veřejnost využíváme nejen k prezentaci armády, ale i k náboru nových vojáků. Armáda má co nabídnout, je spolehlivým a atraktivním zaměstnavatelem,“ vysvětlil generál Baloun.

Návštěvníci si mohli prohlédnout bojové vozidlo pěchoty Pandur, lehké bojové vozidlo Kajman, lehké obrněné vozidlo Iveco a Dingo, motocykly Hradní stráže a Vojenské policie či prototyp kolového robota Taros. Kromě moderního vybavení diváky lákala vojenská tříkolka italských horských jednotek z 60. let a vojenský speciál Jawa 350.

Rekrutační středisko bylo zájemcům k dispozici

Na místě nechyběli ani pracovníci rekrutačního střediska, kteří zájemcům vysvětlovali podmínky vstupu do armády a aktivní zálohy i možnost absolvovat dobrovolné vojenské cvičení.

„Stále hledáme nová místa a využíváme nové možnosti, jak přiblížit činnost armády co největšímu počtu lidí. Slibujeme si samozřejmě větší pozornost a snahu o službu v Armádě České republiky a v aktivní záloze. To se nám během této akce potvrdilo. Vážný zájem o vojenskou službu projevily desítky návštěvníků naší expozice,“ doplnila brigádní generálka Lenka Šmerdová.

Dynamické ukázky návštěvníky zaujaly

Svou činnost vojáci představili také během programu, který se opakoval v několika blocích. S velkým ohlasem se setkala například akční ukázka instruktorů 7. mechanizované brigády, kterou diváci odměnili bouřlivým potleskem. Vojáci 43. výsadkového praporu ukázali lehké bojové vozidlo Kajman, které je nasazeno ve výcvikové misi EU v Mali. O excelentní výkon se postarala také jednotka Čestné stráže AČR během exhibičního vystoupení a Hradní stráž při sestavě na motocyklech. Pomyslnou třešničkou na dortu byl průlet vrtulníku Mi-17 nad prostorem výstaviště.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V letošním roce ERÚ očekává více než 13 tisíc spotřebitelských podání

14:21 V letošním roce ERÚ očekává více než 13 tisíc spotřebitelských podání

Kdo stojí za letošními podáními spotřebitelů na Energetický regulační úřad (ERÚ)? Z více než polovin…