Autodrom Most: Najde Petr Fulín nového evropského šampiona?

05.06.2018 16:32

Oblíbenou soutěž amatérských jezdců The Most Challenge na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu, která pokračuje ve čtvrtek 7. června od 16:30 do 18:00 hodin, zpestří přítomnost trojnásobného vítěze evropského poháru cestovních vozů (FIA ETCC) Petra Fulína. „Petr bude sledovat jednotlivé soutěžící při jejich ostrých kolech na dráze s cílem vyhledat nové talentované okruhové jezdce. Ve hře je nabídka svezení v cupové Octavii a případně i pomoc se získáním závodní licence,“ upřesnil obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.

Autodrom Most: Najde Petr Fulín nového evropského šampiona?
Foto: Autodrom Most
Popisek: The Most Challenge

Petr Fulín je úspěšným okruhovým jezdcem, který mostecký autodrom velmi dobře zná. Kromě mnoha odjetých hodin při testování techniky zde absolvoval řadu závodů s velmi dobrými výsledky. Naposledy v Mostě triumfoval na konci dubna ve druhém závodu cestovních vozů ADAC TCR Germany, jenž byl součástí závodního víkendu ADAC GT Masters. Loni v říjnu v Mostě završil rovněž vítězným závodem úspěšnou cestu za třetím titulem evropského šampiona FIA ETCC. Na velkém závodním okruhu autodromu a handlingovém okruhu sousedního polygonu vede i kurz sportovní jízdy.

Novinkou letošního 4. ročníku soutěže The Most Challenge je změna pravidel v podobě zavedení sezonního bodového rating systému. Zahrnuje i možnost koučinku. Soutěžící, kteří ji využijí, obdrží jeden bonusový bod. Koučink lze objednat alespoň s jednodenním předstihem na e-mailové adrese krafek@autodrom-most.cz. Upravené propozice zájemci najdou ZDE, podrobné informaci o soutěži včetně dalších termínů pak ZDE.