ČEZ: Temelínské cyklobusy zahájily sezónu

13.04.2021 7:33

Do práce v autobuse, zpátky domů na kole. Také letos mohou zaměstnanci elektrárny k dopravě do práce využívat cyklobusy. Netradičním benefitem sleduje ČEZ především jejich bezpečnost. Zkušenosti z minulých let potvrzují, že kombinovaná doprava cyklobus-kolo má i nečekané přínosy pro životní prostředí.

ČEZ: Temelínské cyklobusy zahájily sezónu
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Jako cyklobusy začala v těchto dnech fungovat polovina z deseti linek navážejících pracovníky ČEZ z Český Budějovic do Temelína. A i letos temelínští pracovníci počítají s jejich využíváním. Za přepravu kol přitom nic neplatí, ta je v ceně jízdného. „Je to letos moje první jízda cyklobusem. Nemohli jsme se dočkat, až budeme moct jezdit. Je to super, akorát kdyby bylo trochu lepší počasí,“ říká Martin Růžička a Kamil Houška dodává: „Když to půjde, tak budeme cyklobus využívat každý den.“

Anketa

Je vám líto, že Tomáš Petříček končí na ministerstvu zahraničí?

hlasovalo: 13148 lidí

Před lety vedení elektrárny zavedlo přepravu kol pro své zaměstnance především kvůli jejich bezpečnosti. Odpoledne je mnohem lepší viditelnost a navíc cyklisté už nemusí nikam pospíchat. Mohou tedy jet po delší trase a vyhnout se hlavnímu silničnímu tahu. Vedle toho služba přináší i benefity pro životní prostředí. Podle údajů z Evropského parlamentu se totiž osobní automobily řadí mezi největší emitenty CO2. Na celkových emisích vytvořených v dopravě se podílejí 60,7 procenty. (ZDE).

Celkově od roku 2012 přepravily temelínské cyklobusy 5 292 jízdních kol.

Od začátku roku elektrárna Temelín vyrobila 4,9 terawatthodin elektřiny. Společně s Dukovany jde o zdroje, které produkují největší množství čisté elektrické energie a podílí se tak výraznou měrou na bezemisní výrobě Skupiny ČEZ. Ročně se díky jaderným elektrárnám nevypustí do ovzduší přibližně dvě desítky miliónů tun CO2.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČVUT: Včasná detekce „Alzheimera“ nebo inovace v polytechnickém vzdělávání

12:39 ČVUT: Včasná detekce „Alzheimera“ nebo inovace v polytechnickém vzdělávání

CIIRC ČVUT spolupracuje s Pražským inovačním institutem