ČOI: Zákaz prodeje alkoholu a tabáku nezletilým byl na Moravě porušen více než v 50 procentech

06.08.2022 11:16 | Tisková zpráva

Česká obchodní inspekce Jihomoravského a Zlínského kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci, zaměřenou na dodržování zákazu prodeje alkoholu a tabáku mladistvým osobám. Celkem uskutečnila 16 kontrol a prodej alkoholu nebo tabákových výrobků nezletilým osobám zjistila v 10 provozovnách.

ČOI: Zákaz prodeje alkoholu a tabáku nezletilým byl na Moravě porušen více než v 50 procentech
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo

Česká obchodní inspekce Jihomoravského a Zlínského kraje uskutečnila ve večerních hodinách dne 28. července 2022 mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na dodržování zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Kontroly byly provedeny v supermarketech, trafikách a večerkách. Akce se zúčastnili tři mladiství figuranti ve věku 16 let.

Inspektoři ČOI uskutečnili celkem 16 kontrol v Jihomoravském a Zlínském kraji a porušení zákona 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, zjistili v 15 případech, kdy prodej alkoholu nebo tabákových výrobků nezletilým osobám byl shledán v 10 provozovnách. Dále došlo v jednom případě k předražení alkoholického nápoje o 20 Kč a ve dvou případech nebyl vydán doklad o zaplacení na vyžádání.

„Zjištěná porušení zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, bude Česká obchodní inspekce řešit v řízení o přestupku, prodej cigaret mladistvým bude postoupen k projednání obci v přenesené působnosti,“ řekl k přijatým opatřením ředitel ČOI Jihomoravského a Zlínského kraje Karel Havlíček.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Příprava projektu česko-saského lesoparku a singletrailů

22:11 Lesy ČR: Příprava projektu česko-saského lesoparku a singletrailů

Prohlášení o záměru rozvoje přeshraničního lesoparku s trasami pro horská kola mezi severočeskou Dol…