ČOI stahuje z trhu nebezpečnou plyšovou opičku

9. 2. 2018 22:28

Česká obchodní inspekce objevila v nabídce a prodeji hračku, která může být pro děti nebezpečná. Jedná se o měkce vycpanou plyšovou opičku, která po zmáčknutí bříška vydává zvuk.

ČOI stahuje z trhu nebezpečnou plyšovou opičku
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Opička má na zádech zip. Po rozepnutí zipu lze snadno z hračky vyjmout plastové pouzdro s knoflíkovými bateriemi, pružinami a reproduktorem spolu s vlákennou výplní. Pouzdro je tvořené plastovou krabičkou a má na povrchu vylisovaný nápis "MADE IN CHINA".

Inspektoři ČOI zjistili, že krabička není žádným způsobem zajištěna proti otevření. Lze z ní po odsunutí nezajištěného krytu snadno vyndat 3 knoflíkové baterie. Výrobek je bez obalu. Na uchu hračky je upevněna papírová etiketa se značkou shody CE a varováním v českém jazyce "Nevhodné pro děti do tří let" spolu s vysvětlením, že hračka obsahuje malé části. Výrobek není v souladu s právními předpisy, které jsou požadovány na bezpečnost elektrických hraček. Knoflíkové články jsou z hračky odnímatelné bez použití nástroje a jejich kryt je možné otevřít jedním pohybem. Po vyjmutí baterií je může dítě vložit do úst a polknout či vdechnout.

Česká obchodní inspekce uložila prodejci opatření ve formě bezodkladného stažení všech hraček „Plyšové opičky ječící“ z distribuce. Informace o hračce byly rovněž nahlášeny kontaktnímu bodu na MPO, aby zjištěné skutečnosti mohly být zveřejněny v systému celoevropského varování před nebezpečnými výrobky – RAPEX. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ: Poznejte zimní tvář památek a vyberte si z řady vánočních akcí

17:16 NPÚ: Poznejte zimní tvář památek a vyberte si z řady vánočních akcí

S příchodem podzimu sezona na památkových objektech ve správě NPÚ zdaleka nekončí. Již v listopadu j…