Celní správa: Kontroly mýtného se vrací na silnice

02.05.2020 10:24

Jednou z mnoha kompetencí Celní správy České republiky je i kontrola elektronického mýtného (kontrola výkonového zpoplatnění) a kontrola dálničních kupónů. Tuto činnost vykonávají celníci nepřetržitě již od roku 2007.

Celní správa: Kontroly mýtného se vrací na silnice
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Kontrolu mýtného provádí u nákladních vozidel nad 3,5 tuny při průjezdech po tzv. zpoplatněných úsecích na zpoplatněných komunikacích a kontrolu vylepení platných dálničních nálepek na čelním skle u vozidel do 3,5 tuny.

Ve čtvrtek 12. 3. Česká republika vyhlásila nouzový stav z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označený jako SARS CoV-2) na území České republiky.

Celní správa České republiky byla využita k plnění úkolů Policie České republiky, a to ve vztahu k posílení bezpečnostních opatření na státních hranicích v souvislosti se současným stavem.

I ostravští celníci z odboru Dohledu, v době ochrany hranice, zaměřili svou činnost především na kontrolu dokladů a povolení u osob překračujících hranici a od 16. 3. nastoupili zpět na hraniční přechody s Polskou a Slovenskou republikou. Hlídky slouží ve 14 a 16hodinových směnách (ranní a noční) a při kontrolách aktivně spolupracují s Armádou České republiky a Policií České republiky.

Život v naší zemi se pomalu začíná vracet do starých kolejí, a stejně tak se i činnosti oddělení výkonového zpoplatnění začleňují do normálu. Od pátku 1. 5. se opět budou po zpoplatněných komunikacích pohybovat dobře známá vozidla s nápisem Celní správa a budou kontrolovat úhradu mýtného i vylepení dálničních nálepek.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Ekonomika

Pořád od vás slyšíme to stejné, že je třeba šetřit. To ale nidko nerozporuje, jen se ptám, kdy poroste naše životní úroveň? Ta totiž stále klesá. Co děláte proto, abychom dorovnali ostaní vyspělé státy? Přeci i životní úroveň je něco, co je třeba řešit. A když už jste u těch úspor, kdy stát bude še...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

UCSZOO: Uměle odchovaný jedinec nemá přirozené sociální návyky svého druhu

22:03 UCSZOO: Uměle odchovaný jedinec nemá přirozené sociální návyky svého druhu

Stanovisko Unie českých a slovenských zoologických zahrad ke kauze nelegálního chovu bílého tygra če…