Celní správa: Odebrání registračních značek napomohlo k uhrazení vysokého nedoplatku

31.03.2023 11:48 | Tisková zpráva

Až odebrání registračních značek z kamionu donutilo zahraničního provozovatele k uhrazení nedoplatku ve výši bezmála 360 tisíc korun.

Celní správa: Odebrání registračních značek napomohlo k uhrazení vysokého nedoplatku
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

V uplynulých dnech prováděla hlídka celníků na dálnici D8 nedaleko Petrovic kontrolu zaměřenou na pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu a na přepravu vybraných výrobků. Kolem 11. hodiny si hlídka mobilního dohledu vytipovala ke kontrole polský kamion. Velkokapacitní rentgen ve vozidle žádné nelegální zboží neodhalil. Celníkům však při prověřování řidiče a vozidla centrální evidence přeplatků a nedoplatků ukázala nedoplatek za dopravní přestupky u provozovatele vozidla, a to ve výši 359.800 korun.

Anketa

Má vláda zvýšit základní sazbu DPH z 21 % na 23 %?

4%
96%
hlasovalo: 26103 lidí

Hlídka proto řidiči znemožnila pokračování v jízdě odebráním registračních značek z vozidla, a to až do doby zaplacení zmíněného dluhu. O pět dnů později se na Celní úřad pro Ústecký kraj dostavil zástupce leasingové společnosti s informací, že nedoplatek už uhradil převodem z účtu a žádá o vydání registračních značek. Celníci informaci, že byl nedoplatek již uhrazen prověřili a registrační značky vrátili.

Lze tedy konstatovat, že nové oprávnění celní správy, které vešlo v platnost dnem 1. ledna 2022, výrazně napomáhá ve výběru nezaplacených pokut.

Od začátku roku přistoupily hlídky Celního úřadu pro Ústecký kraj k odebrání registračních značek v sedmi případech a vybraly nedoplatky ve výši téměř 830 tisíc korun.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Sankce

Je pravda, že Rusko válčí i přes sankce, ale jakou jinou páku na něj použít? Nebo byste nedělal nic a jen přihlížel ruské agresi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ceny ESG historicky poprvé uděleny v České republice

9:46 Ceny ESG historicky poprvé uděleny v České republice

Nadační fond společenské odpovědnosti FONTE VITAE na podporu vzdělávacích a vědeckých projektů v obl…