Český rozhlas připravil rozsáhlé předvolební vysílání

17.08.2022 15:06 | Tisková zpráva

Český rozhlas nabídne u příležitosti podzimních voleb do zastupitelstev obcí a do třetiny Senátu Parlamentu ČR speciální projekt předvolebního vysílání na regionálních i celoplošných stanicích. Posluchačům přinese základní informace o volbách, reportáže, debaty lídrů politických stran nebo senátní duely.

Český rozhlas připravil rozsáhlé předvolební vysílání
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

„Předvolební vysílání Českého rozhlasu poskytuje veřejnosti vždy objektivní a transparentní informace o jednotlivých kandidujících subjektech. 

Anketa

Půjdete volit do Senátu?

hlasovalo: 14839 lidí
Jejich zástupci se letos opět představí ve vysílání celoplošných a regionálních stanic na základě veřejného losování se záznamem na našich webových stránkách. Stejně jako v minulých letech Český rozhlas nabídne před volbami posluchačům kvalitní obsah důležitý pro jejich všestrannou orientaci a svobodné utváření názorů,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Speciální vysílání z každého okresního města. To je základní pilíř volebního vysílání, které nabídnou regionální stanice Českého rozhlasu u příležitosti komunálních voleb. V krajských městech pak vše doplní i debaty lídrů všech kandidujících subjektů, které stanice vysílají od 19. do 22. září.

Regionální stanice Českého rozhlasu ve vysílání také představí kandidáty do Senátu Parlamentu ČR prostřednictvím takzvaných „volebních vizitek“, které vzniknou na základě jednotného dotazníku. Tyto „senátorské vizitky” budou voličům k dispozici také na zpravodajském serveru iROZHLAS.cz.

Společný projekt stanic Radiožurnál a Plus a regionálních stanic Českého rozhlasu představí rozhovorové duely kandidátů postupujících do druhého kola senátních voleb, které budou moderovat Karolína Koubová, Jan Pokorný, Tomáš Pancíř a Jan Bumba. Senátní duely odvysílají stanice v rámci pořadů Dvacet minut Radiožurnálu a Pro a proti mezi 26. a 29. zářím.

Český rozhlas Radiožurnál a Český rozhlas Plus připraví tři předvolební speciály s moderátorem Tomášem Pancířem, který bude probírat s renomovanými komentátory, politology a sociology postupně senátní volby, volby v Brně a Ostravě. Volby v Praze pak postaví na debatách lídrů všech stran a hnutí kandidujících v metropoli.

Už tradičně hlavní zpravodajské stanice zavítají před komunálními volbami i do menších měst a obcí. Stanice Radiožurnál a Plus připraví celkem tři debaty, které bude moderovat Jan Pokorný.

Ve dnech voleb do zastupitelstev obcí a Senátu nabídnou stanice Radiožurnál a Plus speciální bloky vysílání, které budou obsahovat živé vstupy z volebních štábů o průběžných výsledcích, reakce politiků z okresních i statutárních měst a hodnocení politologů. Po uzavření všech volebních místností začne na všech regionálních stanicích speciální povolební vysílání. Zpravodajský server iROZHLAS.cz připravuje vlastní sčítací aplikaci, ve které mohou posluchači a čtenáři sledovat průběžné výsledky z každé obce.

Stejně jako v minulých předvolebních obdobích se zaměstnanci a spolupracovníci Českého rozhlasu řídí pravidly předvolebního vysílání, která slouží k udržení nestrannosti a objektivity.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Kde chce vzít ministerstvo obrany peníze na další zbrojení ?

Vláda ČR stále více zadlužuje další generace. Prioritou ministerstva obrany je přesto navýšení jejího rozpočtu na 2 % HDP, což znamená nárůst o několik desítek miliard Kč. Kde chcete získat požadované finance ? Neměly by být požadované finance určeny raději pro jiné resorty ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo kultury: Muzea v přírodě zahajují adventní a vánoční pořady

9:50 Ministerstvo kultury: Muzea v přírodě zahajují adventní a vánoční pořady

Už o tomto víkendu začínají ve dvou muzeích, spadajících pod Národní muzeum v přírodě, adventní a vá…