Cisco Meraki MR34 - první 802.11ac přístupový bod se zcela kompletní správou z cloudu

10.10.2013 18:48

Kromě rychlosti až 1,75 Gb/s nabízí i unikátní technologii zabezpečení

Cisco Meraki MR34 - první 802.11ac přístupový bod se zcela kompletní správou z cloudu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klávesnice

V nedávné době vytvořená divize společnosti Cisco „Cloud Networking Group“ představila první přístupový bod s technologií 802.11ac plně spravovaný z cloudu - Cisco Meraki MR34. Toto inovativní řešení spojuje nejnovější bezdrátovou technologii o rychlosti až 1,3 Gb/s s moderními bezpečnostními technologiemi a současně zachovává kompatibilitu s předchozí generací bezdrátových sítí. Díky správě prostřednictvím cloud služby je možné pružně reagovat na měnící se požadavky v síti a spravovat konfiguraci i zabezpečení kdykoliv a odkudkoliv. Automatizované nástroje pomohou s konfigurací, rozšiřováním i migrací ze starších řešení. Cisco Meraki MR34 tak představuje vysoce zabezpečené a výkonné řešení, které navíc nabízí cloudovou správu, je zpětně kompatibilní a umožňuje tak postupný rozvoj infrastruktury.

Hlavní vlastnosti

•    Vysoká rychlost 802.11ac s pokročilou správou přenosového pásma (Application Traffic Shaping) – Díky nejnovějšímu bezdrátovému standardu 802.11ac poskytuje MR34 kombinovanou přenosovou rychlost až 1,75 Gb/s, což je více než dvojnásobek maximální propustnosti přístupových bodů s předchozí technologií 802.11n. Pokročilá správa přenosového pásma umožňuje upřednostnit kritické aplikace, jako jsou audio/video hovory či konference a současně omezit či blokovat nežádoucí provoz v síti (například P2P sdílení souborů).  

•    Vyhrazený RF monitor – MR34 je vybaven třetím vyhrazeným vysílačem, který funguje jako unikátní radiofrekvenční senzor, neustále prověřující okolní RF pásmo. Poskytuje tak zvýšenou ochranu před bezdrátovými útoky i frekvenčním rušením. Je tak ideální pro vysoce citlivá prostředí, jako jsou například ve finančnictví nebo zdravotnictví.  

•    Služby cloudu – MR34 je vybaven výkonnými na cloudu založenými funkcemi. Mezi ty patří například multi-site správa, lokalizační analýzy a služby, možnost přihlašování skrz Facebook či integrovaná správa mobilních zařízení (MDM). MR34 je součástí kompletního řešení řízeného cloud službou. Nové vlastnosti a funkce jsou nepřetržitě rozvíjeny zdokonalováním cloud služby.

•    Jednoduchá integrace a migrace ze starších řešení (802.11 a/b/g/n) – Zpětná kompatibilita, podpořená druhým samostatným vysílačem, umožňuje převést na MR34 stávající sítě bez dopadu na uživatele a současně již dnes provozovat síť na standardu 802.11ac. MR34 je zpětně kompatibilní nejen s 802.11 a/b/g/n, ale podporuje i 802.3af Power over Ethernet (PoE) pro ještě snadnější migraci z legacy řešení.
Cloud-based přístupový bod Cisco Meraki MR34 802.11ac je k dispozici již nyní. Na řešení je poskytována doživotní záruka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká obchodní inspekce: Výsledky kontrol mobilních telefonů

14:15 Česká obchodní inspekce: Výsledky kontrol mobilních telefonů

Česká obchodní inspekce uskutečnila v minulém roce 53 kontrol, zaměřených na mobilní telefony. Po vy…