DPP chystá další výměnu pražců na lince metra C

25.06.2019 16:43

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) se na začátku letošních letních prázdnin pustí do další fáze výměny pražců na lince metra C. Od soboty 29. června do soboty 6. července 2019 proto bude v úseku Pražského povstání – Kačerov obousměrně přerušen provoz.

DPP chystá další výměnu pražců na lince metra C
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

Mezi těmito stanicemi se cestující budou moci přepravit náhradní autobusovou dopravou XC. Během výluky se  také stanice metra Budějovická 30. června večer promění v kinosál, návštěvníci mohou v unikátním prostředí zhlédnout snímek s tematikou stavby pražského metra a zúčastnit se odborné debaty.

„Náhradní autobusová doprava zajistí přepravu mezi uzavřenými stanicemi. Jsou vytištěny  letáky, které usnadní orientaci cestující veřejnosti a přesně popisují, kde se zastávka náhradní autobusové dopravy XC nachází. Na místě budou k dispozici i informátoři. Původně plánovanou výluku jsme zkrátili o jeden den, aby negativně neovlivnila přepravu 70 000 návštěvníků koncertu Eda Sheerana, který se koná následující den po jejím skončení,“ říká Ladislav Urbánek, místopředseda představenstva a dopravní ředitel DPP.

Práce bude DPP provádět v 1. traťové koleji v délce cca 300 m mezi stanicemi Pražského povstání a Pankrác. V tomto úseku DPP vymění nejen 500 ks vysloužilých dřevěných pražců za betonové, ale provede i úpravu přívodní a svařování pojížděných kolejnic. Novinkou na této výluce je, že během ní dojde ke kompletní demontáži a následné zpětné montáži stacionární části vlakového zabezpečovače, zatímco při předchozích výlukách obdobného typu se tyto práce prováděly s předstihem, resp. po ukončení výluky. Důsledkem byla potřeba zdvojování vlakových čet, což nyní odpadá.

Na uvedených pracích se bude podílet kolem 70 lidí, bude vyvezeno zhruba 50 tun materiálu a navezeno a namontováno cca 125 tun nového. Během jednoho dne lze z logistických důvodů (návozu nových betonových pražců) vyměnit v jednom úseku cca 88 pražců kompletně. Mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov bylo cca 8 600 dřevěných pražců. O letošních Velikonocích se jich povedlo vyměnit 506, během letní prázdninové výluky dalších 500 a v říjnu jich plánuje DPP vyměnit 484 ks. V současnosti má DPP v celém úseku již zhruba polovinu dřevěných pražců vyměněných za betonové.

Pro informování cestujících budou ve stanicích metra, na zastávkách, i vozech povrchové dopravy vyvěšeny informační letáky. Nebudou chybět ani informátoři v reflexních vestách, kteří ochotně pomohou cestující správně nasměrovat. Jako obvykle DPP bude o akci informovat i formou hlášení ve stanicích metra a vozech povrchové dopravy. Ve vyloučeném úseku bude jezdit náhradní autobusová doprava XC. Posílené budou autobusové linky č. 135 a 196. Z důvodu chybějícího bezbariérového výstupu ze stanic Kačerov a Pražského povstání DPP doporučuje využít právě autobusovou linku č. 135. Většina spojů posílených autobusových linek bude zajištěna nízkopodlažními vozy.

Zastávky náhradní autobusové dopravy XC směr Kačerov: 
Pražského povstání – nástupní – v ul. Děkanská vinice I., v zastávce linky č. 134 směr Podolská vodárna
Pankrác – ul. Na Pankráci, v zastávce linky č. 905
Budějovická – v ul. Budějovická, 20 m před křižovatkou s ul. Pacovská
Kačerov – výstupní – v autobusovém obratišti

Zastávky náhradní autobusové dopravy XC směr Pražského povstání:
Kačerov – nástupní – v autobusovém obratišti, v zastávce nejblíže výstupu z metra
Budějovická – v ul. Budějovická, v zastávce linky č. 905
Pankrác – v ul. Na Pankráci, v zastávce linky č. 905
Pražského povstání – výstupní – v ul. Děkanská vinice I., v zastávce linky č. 134 směr Dvorce

Změny nastanou i u zastávek stálých autobusových linek, a to konkrétně na Pražského povstání u č. 134. Zastávka ve směru Dvorce bude přemístěna o cca 25 m vpřed a zastávka ve směru Podolská vodárna bude přemístěna o cca 20 m zpět. Zastávky linek č. 138,189 a 215 na Kačerově směr Nemocnice Krč budou přemístěny vpřed do zastávky linky č. 106. Více informací naleznete také zde.

Unikátní promítání na nástupišti metra

Na jeden večer bude stanice metra Budějovická hostit návštěvníky, kteří si budou moci vychutnat unikátní kulturně-dopravní zážitek. V neděli 30. června zde proběhne promítání filmu Lidé z metra a diskuze na téma metro – historie, vývoj, zajímavosti, současnost a budoucnost. Na nástupiště bude umožněno vejít pouze s vytištěným voucherem, a to  30 minut před začátkem programu. Na obou kolejích budou odstaveny soupravy metra, na jedné historické Ečs + 81-71 a na druhé současná souprava M1. Zájemci budou také moci nahlédnout do kabiny strojvedoucích.

„Pražské metro letos slaví 45 let. Rozhodli jsme se proto výluky využít a přímo na nástupišti uspořádat ojedinělé promítání filmu. To proběhne ve stanici metra Budějovická a pojme až 150 diváků. Věříme, že toto netradiční prostředí si užijí jak milovníci pražské dopravy, tak i filmoví fanoušci včetně těch mimopražských,“ říká Josef Voltr, vedoucí odboru Marketing a obchod. 

Lístky na toto promítání je možné zakoupit v online předprodeji na Fanshopu DPP ZDE.

Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

Dopravní podnik hl. m. Prahy, a. s., je největším dopravcem zajišťujícím městskou hromadnou dopravu v České republice. Obsluhuje celkem 141 autobusových linek, dále 25 denních a 9 nočních tramvajových linek a 3 linky metra. K 1. 1. 2019 bylo ve vlastnictví společnosti 1 162 autobusů, 865 tramvajových vozů a 730 vozidel metra. Společnost ročně přepraví více než miliardu osob a ujede více než 180 mil. kilometrů. Podnik má k 1. 1. 2019 celkem 10 930 zaměstnanců, z toho 4 265 tvoří řidiči MHD. Jediným akcionářem Dopravního podniku je hlavní město Praha, množství dopravních spojů a zadání pro jízdní řády v Praze určuje společnost ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy). Více informací o Dopravním podniku naleznete rovněž na http://www.dpp.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hasičský záchranný sbor: Čeští hasiči ovládli Světové hry v Číně

16:27 Hasičský záchranný sbor: Čeští hasiči ovládli Světové hry v Číně

Letošní Světové policejní a hasičské hry 2019 (World police and firefighter games 2019) hostilo číns…