Hustopeče: Dobrovolně na Sbírce potravin

17.04.2024 19:27 | Tisková zpráva

Největší charitativní sbírka v Česku, sbírka potravin, je dobře známá i v Hustopečích, kde se rozjela před 4 lety. Od té doby vždy na jaře a na podzim mohou lidé trvanlivými potravinami a drogerií podpořit místní Potravinovou pomoc pod věží kostela sv. Václava, která pomáhá lidem v nouzi přímo na Hustopečsku.

Hustopeče: Dobrovolně na Sbírce potravin
Foto: hustopece-city.cz
Popisek: Hustopeče

V letošním jarním kole sbírka opět probíhala souběžně v supermarketu Kaufland i přímo pod věží kostela a celkově dárci přinesli téměř 1137 kilogramů potravin a 70 kilogramů drogerie. „To číslo je velké, ale my už teď víme, že nám to do dalšího kola stačit nebude a budeme muset opět požádat o pomoc Potravinovou banku Brno. Naši pomoc využívají jednak senioři, o které se nemá kdo postarat, hendikepovaní, maminky samoživitelky, částečně i lidé bez domova. Dostávají se k nám především přes sociální odbor a nutno říct, že se stále častěji setkáváme s celými rodinami v nouzi, dříve to byli spíše jednotlivci,“ vysvětluje dobrovolnice Michaela Straková.

Stejně, jako lidé se stále větší důvěrou do sbírky přispívají, roste i zájem dobrovolníků, kteří nabízí i své ruce. Potřebné jsou nejen při samotné sbírce, ale i v průběhu celého roku, kdy jsou potraviny tříděny a přerozdělovány těm, kteří je potřebují. „Máme radost, že je nás na sbírku dvakrát více, než v listopadu, což je skvělé, protože si můžeme lépe rozdělit práci a není to tak náročné. Pomáhají senioři, studenti i maminky. Dárci se k nám vrací, už nás znají, a myslím, že si stále více uvědomují, že to nejsme my, kdo potřebuje pomoc, že jsme pouze dobrovolníci, kteří ve svém volném čase a zcela zdarma pomáhají těm, kteří si sami pomoci nedokážou,“ chválila si přístup veřejnosti Straková. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jindřišská zůstává majetkem České pošty, zájemce nenašla

11:27 Jindřišská zůstává majetkem České pošty, zájemce nenašla

V úterý 14. května byl termín pro registraci zájemců o koupi areálu na rohu pražských ulic Jindřišsk…