Klaudiánova nemocnice omezuje neakutní operace, akutní péče bude plně zajištěna

19.10.2020 9:15 dop.

Klaudiánova nemocnice od pondělí 19. října omezí neakutní operace.

Klaudiánova nemocnice omezuje neakutní operace, akutní péče bude plně zajištěna
Foto: mb-net.cz
Popisek: Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi

Tímto omezením si nemocnice vytváří preventivně dostatečnou lůžkovou kapacitu, a to i přesto, že v současné době počet pacientů s onemocněním COVID není v mladoboleslavské nemocnici nijak dramatický. Nemocnice je dnes vybavena dostatečnou rezervou s ohledem na regionální vývoj potřebným počtem lůžek s kyslíkem a plicní ventilací. Pracovníci jednotlivých oddělení obvolávají objednané pacienty na neakutní operace a informují je o dalším postupu.

Akutní péče a kompletní péče o onkologické pacienty, včetně operací, bude nadále v Klaudiánově nemocnici zajištěna v plném rozsahu.

Klaudiánova nemocnice v tuto chvíli, stejně jako ostatní zařízení v zemi, řeší stoupající počet nemocných zaměstnanců. Vzhledem k tomu, že se nejedná o počet, který by omezil významněji zdravotní péči, efektivním přesunem personálu mezi jednotlivými odděleními je nadále zajištěn chod nemocnice. Pravidelně se schází krizový štáb nemocnice, který posuzuje aktuální vývoj situace v Česku i na Mladoboleslavsku. Klaudiánova nemocnice je připravena a má vytvořenou dostatečnou zásobu zdravotních pomůcek pro zajištění zdravotní péče o pacienty a ochrany zdraví svých zaměstnanců. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: Tisková zpráva

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ číslo týdne: 1 145 miliard Kč

22:16 ČEZ číslo týdne: 1 145 miliard Kč

1 145 miliard Kč činí celkový přínos ČEZ pro Českou republiku za 30 let od vzniku společnosti.